Głowacki przed PBN 7: Już nigdy nie przegram!

Sporty walki

Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO) już nie może się doczekać swojej walki na gali PBN 7, która odbędzie się 24 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie. Polak jest przekonany, że poradzi sobie z Brianem Howardem (12-1, 9 KO). - Już nigdy nie przegram! Będę tylko wygrywał - zadeklarował Główka.

Karolina Owczarz: U ciebie głód walki na pewno jest spory.

 

Krzysztof Głowacki: Dziewięć miesięcy poza ringiem robi swoje. Już się nie mogę doczekać walki. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze.

 

To nie jest twój pierwszy występ na Polsat Boxing Night. Jak wspominasz otoczkę gali?

 

To coś niesamowitego. Polsat Boxing Night to największe bokserskie wydarzenie w Polsce. Dziękuję Mateuszowi Borkowi, że dał mi szansę zaboksowania na nadchodzącej gali. Dam z siebie wszystko, żeby wygrać w jak najlepszym stylu.

 

W ubiegłym roku przegrałeś z Oleksandrem Usykiem. Rozumiem, że nie dopuszczasz do siebie myśli o powtórce sytuacji z września.

 

Nie ma takiej opcji. Już nigdy nie przegram! Będę tylko wygrywał i ciężko zasuwał.

 

Jak oceniasz swojego rywala Briana Howarda?

 

Dużo ludzi mówi, że to bum. Wręcz przeciwnie. Podchodzą do tego, jakbym walczył o mistrzostwo świata. Pełna koncentracja.

 

Jak podchodzisz do całej otoczki przed walkami. Na PBN 7 wystąpi między innymi Ewa Brodnicka, która jest chyba mistrzynią podgrzewania atmosfery. Ty raczej jesteś spokojny.

 

Dla mnie to nie ma znaczenia. Nie jestem z tych ludzi. Wolę udowodnić coś w ringu. Poza ringiem każdy może coś krzyknąć, to każdy potrafi. Trzeba wyjść do ringu i pokazać, że ty jesteś profesorem boksu, nie ta druga osoba.

 

Cała rozmowa z Krzysztofem Głowackim w załączonym materiale wideo.

Karolina Owczarz, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie