El. MŚ 2018: Holandia na "piątkę"! Urodzinowy gol Sneijdera

Holandia rozbiła w Rotterdamie 5:0 Luksemburg w meczu grupy A eliminacji mistrzostw świata 2018. Swoje 33. urodziny uczcił Wesley Sneijder, który strzelił drugiego gola dla "Oranje".

Zgodnie z oczekiwaniami Holandia w meczu z Luksemburgiem od początku spotkania przejęła inicjatywę. „Oranje” przed własną publicznością pod żadnym pozorem nie mogli pozwolić sobie na wpadkę. Wynik spotkania na De Kuip w 21. minucie otworzył Arjen Robben po podaniu Wesleya Hoedta.

Holendrzy robili wszystko, żeby jak najszybciej powiększyć swoją przewagę nad najsłabszą drużyną grupy A w eliminacjach do MŚ 2018. I tak sztuka udało im się niespełna kwadrans później. W 34. minucie obchodzący swoje 33. urodziny Wesley Sneijder podwyższył na 2:0. Asystę przy golu piątkowego jubilata zaliczył Memphis Depay.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. To podopieczni Dicka Advocaata kontrolowali wydarzenia boiskowe i dążyli do strzelenia kolejnych goli. Ta sztuka udała się im w 62. minucie. Wówczas gracz Liverpoolu - Georginio Wijnaldum pokonał bramkarza przyjezdnych.

W 66. minucie selekcjoner „Oranje” dokonał pierwszej zmiany. W miejsce Depaya pojawił się gwiazdor Spartaka Moskwa - Quincy Promes. 25-latek grający na co dzień dla mistrza Rosji zaliczył prawdziwe wejście smoka, bowiem już cztery minuty później wpisał się na listę strzelców. Dzieła zniszczenia dokonał w 84. minucie uderzeniem z rzutu karnego Vincent Janssen.

Sędzią głównym spotkania Holandia - Luksemburg był polski arbiter z Torunia - Bartosz Frankowski.

Holandia - Luksemburg 5:0 (2:0)

Bramki: Arjen Robben (21'), Wesley Sneijder (34'), Georginio Wijnaldum (62'), Quincy Promes (70'), Vincent Janssen (84'-karny)

Sędzia: Bartosz Frankowski (Polska)