Impel Wrocław odkrywa karty

Siatkówka
Impel Wrocław odkrywa karty
fot. PAP

Impel Wrocław rozpoczął budowę składu na nadchodzący sezon. Ze względu na mniejszy budżet i brak głównego sponsora, w drużynie nie będzie już najpopularniejszych zawodniczek. Pojawi się jednak jedno legendarne nazwisko.

To legendarne nazwisko to "Murek". Chodzi tutaj o córkę legendarnego siatkarza, Dawida Murka - Natalię. W swojej kolekcji posiada m.in. srebrny medal Mistrzostw Polski juniorek oraz złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Najbliższy sezon będzie jej pierwszym w Orlen Lidze.

 

- Swoją orlenligową przygodę rozpocznę we Wrocławiu. Cieszę się, z tego powodu podwójnie - po pierwsze to bardzo dobry klub, po drugie zawsze byłam zauroczona drużynami Impela i marzyłam o debiucie właśnie w barwach zespołu z Wrocławia. Mam nadzieję, że najbliższy sezon będzie dla mnie sezonem nauki i zbierania kolejnego doświadczenia, które na pewno zaprocentuje w przyszłości – powiedziała Natalia Murek, nowa przyjmująca Wrocławia.

 

Natalia Murek obecnie przebywa na zgrupowaniu kadry Polski juniorek i przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które w lipcu rozegrane zostaną w Meksyku. Podobnie jak Maria Stenzel, z którą klub przedłużył kontrakt. Stenzel gra na pozycji libero. We Wrocławiu znalazła się w ubiegłym sezonie, gdy kontuzji doznała Agata Sawicka.

 

Pierwszą zawodniczką, którą przedstawił klub, była Julia Szczurowska. Młoda atakująca miała szansę reprezentować zespoły wszystkich kategorii wiekowych Wrocławia, mimo, że była wtedy dopiero młodziczką. W tym czasie zdobyła wiele medali – m.in. srebro MP kadetek, czy brąz MP juniorek, a także wiele wyróżnień indywidualnych – za bycie najlepszą atakującą turniejów.

AG, Polsat Sport, impelwroclaw.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie