Montreux Volley Masters: Polki wygrały z Niemkami

Kolejne zwycięstwo Polek w Montreux. Biało-Czerwone pokonały reprezentację Niemiec 3:2. Nie gwarantuje im to jednak awansu do półfinału, Polki muszą liczyć na potknięcie Brazylijek z Tajkami.

Niemkom do awansu do półfinału potrzebne były dwa wygrane sety. Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki obu drużyn. Dopiero od stanu 6:6 przewagę zaczęły budować Niemki. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły dwoma punktami i tę przewagę sukcesywnie powiększały. Polki miały problemy z przyjęciem i dograniem, dużo za piłką musiała biegać Joanna Wołosz. Na drugiej przerwie technicznej dystans wynosił już 5 punktów. Przy stanie 14:9 o czas poprosił Jacek Nawrocki. Kilka błędów Niemek sprawiło, że Biało-Czerwone zbliżyły się do przeciwniczek (20:18). W ostatniej fazie seta pojawiła się Roksana Brzóska, która postraszyła trochę Niemki swoim atakiem i zagrywką. W ostatniej akcji jednak zaserwowała w aut.

Na początku drugiej odsłony Polki w ogóle nie mogły przeciwstawić się Niemkom i przegrywały 0:4. Podobna różnica punktów utrzymała się do przerwy technicznej. Gdy Geerties posłała asa serwisowego, o czas poprosił trener Polek (10:5). Dobry blok, oraz skuteczna gra środkowych i Malwiny Smarzek pozwoliły na zniwelowanie strat. Zdenerwowane Niemki zaczęły popełniać błędy. Był to jednak ostatni zryw Polek w tej partii (13:13). Pojedynczymi akcjami nie mogły przeciwstawić się rozpędzonym Niemkom. Seta, po raz kolejny, podopieczne Jacka Nawrockiego zakończyły błędem w polu serwisowym.

Po dwóch wygranych patiach, trener Felix Koslowski zdecydował się na kompletną odmianę składu. Niemki popełniały sporo błędów, jednak przez długi czas Polki nie potrafiły tego dobrze wykorzystać. Dopiero po przerwie technicznej zaczęły budować przewagę (14:11). Niemkom szybko jednak udało się ją zniwelować, głównie dzięki dobrej grze w zagrywce (15:15). Dobrą serią w polu serwisowym popisała się Smarzek, to przy jej zagrywkach udało się powrócić do pięciopunktowej przewagi. Piłkę setową dał blok Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej, a partię zakończyła Patrycja Polak.

Zmobilizowane zwycięstwem Polki rozpoczęły czwartą odsłonę od przewagi 5:1. W całym secie skuteczna w ataku była Natalia Mędrzyk, miała również wsparcie Malwiny Smarzek. Przy zagrywkach tej pierwszej udało się objąć prowadzenie 13:6. Polki do końca seta nie tylko utrzymały zbudowaną przewagę, ale jeszcze ją powiększały. Na drugiej przerwie technicznej prowadziły ośmioma punktami. Po ataku Efimienko-Młotkowskiej było już 23:11. Partię zakończył błąd Dory Grozer.

Decydującą partię podopieczne Jacka Nawrockiego rozpoczęły od dwóch wygranych akcji. Po bloku Grozer na Smarzek przewaga zmalała (6:5), ale Polki szybko powróciły na właściwe tory. Przy zmianie stron prowadziły trzema punktami. W tie-breaku świetnie grała, zarówno w bloku, jak i w ataku, Efimienko-Młotkowska. Po kiwce Smarzek Polki miały piłkę setową, którą wykorzystały w pierwszym uderzeniu.

Mimo zwycięstwa, Polki mają niewielkie szanse na awans do półfinału. Aby znaleźć się w najlepszej czwórce turnieju muszą liczyć na zwycięstwo Tajek nad Brazylijkami, i to za trzy punkty.

Polska - Niemcy 3:2 (21:25, 20:25, 25:19, 25:12, 15:8)

Polska: Martyna Grajber, Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Natalia Mędrzyk, Malwina Smarzek, Zuzanna Efimienko, Agata Witkowska (libero) - Aleksandra Krzos (libero), Patrycja Polak, Roksana Brzóska.

Relacja zakończona

Dziękujemy za relację i zapraszamy na kolejne.

Niemki zwycięstwem w dwóch pierwszych partiach zapewniły sobie grę w półfinale. Polki muszą czekać na wynik meczu Brazylia - Tajlandia. Brazylijkom do awansu wystarczą dwa wygrane sety.

Polska - Niemcy 2:2, 15:8 Mecz zakończyła Kąkolewska! Wygrywamy 3:2!

Polska - Niemcy 2:2, 14:8 Kiwka Malwiny Smarzek! Mamy piłkę meczową!

Polska - Niemcy 2:2, 12:8 Jeszcze bronią się Niemki. Tym razem dobrym atakiem z lewego skrzydła.

Polska - Niemcy 2:2, 11:6 Błąd w ataku Patrycji Polak.

Polska - Niemcy 2:2, 10:5 Gwóźdź Zuzanny Efimienko z przechodzącej piłki. Nasza środkowa ma teraz swoje pięć minut.

Polska - Niemcy 2:2, 9:5 Blok Efimienko i Wołosz.

Polska - Niemcy 2:2, 8:5 Prowadzimy trzema punktami przy zmianie stron.

Polska - Niemcy 2:2, 7:5 Po prostej Natalia Mędrzyk.

Polska - Niemcy 2:2, 6:5 Smarzek zablokowana przez Dorę Grozer.

Polska - Niemcy 2:2, 6:4 Skutecznie Natalia Mędrzyk. W kolejnej akcji walkę na siatce wygrała Efimienko.

Polska - Niemcy 2:2, 4:3 Błąd w zagrywce Kąkolewskiej.

Polska - Niemcy 2:2, 4:2 Kolejna udana akcja Polek, tym razem kontrę zakończyła Malewina Smarzek.

Polska - Niemcy 2:2, 3:1 Dobrze Polak z lewego skrzydła.

Polska - Niemcy 2:2, 2:0 Dobry blok Kąkolewskiej!

Polska - Niemcy 2:2, 1:0 Polki dobrze otwierają decydującego seta.

Polska - Niemcy 1:2, 25:12 Psuje zagrywkę Dora Grozer i w ten sposób kończy się czwarty set. Za kilka minut tie-break.

Polska - Niemcy 1:2, 23:11 Udany atak z krótkiej Efimienko-Młotkowskiej.

Polska - Niemcy 1:2, 22:10 Tym razem zablokowana Mędrzyk.

Polska - Niemcy 1:2, 20:18 Błędy Niemek, dobrą serią zagrywek popisała się Wołosz.

Polska - Niemcy 1:2, 19:8 Rośnie przewaga Polek. Dobry atak Polak.

Polska - Niemcy 1:2, 16:8 Kończy atak z krótkiej Agnieszka Kąkolewska.

Polska - Niemcy 1:2, 15:8 Trafiła Dora Grozer.

Polska - Niemcy 1:2, 14:7 Atak z szóstej strefy Niemek w aut.

Polska - Niemcy 1:2, 13:6 Kolejny raz Malwina Smarzek! Dobry mecz gra atakująca.

Polska - Niemcy 1:2, 12:6 Kolejny czas dla Niemek.

Polska - Niemcy 1:2, 11:6 Kolejne dwa oczka padły łupem Polek. Dobra seria zagrywek Mędrzyk, Niemki popełniają błędy.

Polska - Niemcy 1:2, 9:6 Dora Grozer zepsuła zagrywkę.

Polska - Niemcy 1:2, 8:5 Skutecznie Mędrzyk w ataku.

Polska - Niemcy 1:2, 6:4 Skutecznie Agnieszka Kąkolewska z krótkiej.

Polska - Niemcy 1:2, 5:3 Błąd Malwiny Smarzek w ataku.

Polska - Niemcy 1:2, 5:1 O czas prosi trener Niemek, Felix Koslowski

Polska - Niemcy 1:2, 4:1 Atak w aut Niemek. Szybko objęły prowadzenie Polki.

Polska - Niemcy 1:2, 1:0 Seta dobrym atakiem otwiera Smarzek.

Polska - Niemcy 0:2, 25:19 Wygrany set Polek! Kończy go skutecznym atakiem Polak.

Polska - Niemcy 0:2, 24:18 Jest blok Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej.

Polska - Niemcy 0:2, 23:18 Błąd w przyjęciu Natalii Mędrzyk.

Polska - Niemcy 0:2, 23:16 Ma problemy Grosser z przebiciem się przez polski blok.

Polska - Niemcy 0:2, 15:22 Blok reprezentacji Polski!

Polska - Niemcy 0:2, 21:16 Soczysty atak Mędrzyk na kontrze. Wszystko możliwe dzięki dobrym zagrywkom Smarzek.

Polska - Niemcy 0:2, 15:19 Atak Niemek w aut.

Polska - Niemcy 0:2, 18:15 Przy zagrywkach Smarzek udaje się wypracować kilka punktów przewagi. Skutecznie na kontrze gra Mędrzyk.

Polska - Niemcy 0:2, 16:15 Zepsuta zagrywka Niemek. Przerwa techniczna.

Polska - Niemcy 0:2, 15:15 Niemki szybko doprowadzają do remisu. Polki miały sporo problemów z przyjęciem.

Polska - Niemcy 0:2, 14:11 Dzięki błędom rywalek udaje się odskoczyć Polkom.

Polska - Niemcy 0:2, 11:10 Psuje zagrywkę Efimienko.

Polska - Niemcy 0:2, 10:9 Znowu sufit pomógł Polkom. Trudną zagrywkę Efimienko Niemki przyjęły bardzo wysoko. Piłka uderzyła w sufit.

Polska - Niemcy 0:2, 8:7 Prowadzimy na przerwie technicznej jednym "oczkiem". W ostatniej akcji skutecznie zaatakowała Patrycja Polak.

Polska - Niemcy 0:2, 7:7 Zdołały wyrównać Niemki. Polki nie kończą ataku, a Niemki to wykorzystują.

Polska - Niemcy 0:2, 6:5 Tym razem błąd Natalii Mędrzyk w ataku.

Polska - Niemcy 0:2, 5:4 Mędrzyk obiła blok przeciwniczek.

Polska - Niemcy 0:2, 4:4 Błędy Polek, tym razem przyjęcie w trybuny.

Polska - Niemcy 0:2, 4:2 Niemki przystąpiły do gry w tym secie w całkowicie odmienionym składzie. I mają kłopoty.

Polska - Niemcy 0:2, 2:1 Udany blok Kąkolewskiej po dobrej zagrwce Wołosz.

Przypomnijmy, że Polki do awansu do półfinału potrzebowały wygranej za 3 punkty. Teraz, nawet jeśli wygrają mecz, muszą liczyć na duże problemy Brazylijek w meczu z Tajlandią.

Polska - Niemcy 0:1, 20:25 Kończymy seta błędem w zagrywce.

Polska - Niemcy 0:1, 19:23 Dobrze przymierzyła Malwina Smarzek.

Polska - Niemcy 0:1, 18:22 Długa akcja, szarpana gra po obu stronach. Na podwojnym bloku po skosie zakończyła Polak.

Polska - Niemcy 0:1, 17:20 Dobre obrony Mędrzyk na niewiele się zdały. Po długiej akcji zablokowana Polak.

Polska - Niemcy 0:1, 17:19 Potężny atak Patrycji Polak.

Polska - Niemcy 0:1, 16:19 Dobry atak Smarzek.

Polska - Niemcy 0:1, 15:18 Duży błąd w zagrywce Niemek.

Polska - Niemcy 0:1, 14:16 Dobra akcja zwieńczona atakiem Kąkolewskiej.

Polska - Niemcy 0:1, 13:16 Długa akcja, dużo obron z obu stron, blok Niemek na koniec. Rywalki zdobywają trzy punkty z rzędu.

Polska - Niemcy 0:1, 13:13 Jest remis! Niemki zaczynają popełniać błędy.

Polska - Niemcy 0:1, 12:13 Dwa ciosy w wykonaniu Smarzek były bardzo mocne, ale Niemki je wybroniły. Udało się jednak, po raz kolejny, zablokować Lippmann.

Polska - Niemcy 0:1, 11:12 Kolejna czapa! Kąkolewska zatrzymuje liderkę reprezentacji Niemiec.

Polska - Niemcy 0:1, 8:11 Dobry blok Efimienko. Zatrzymana Lippmann.

Polska - Niemcy 0:1, 7:11 Długa akcja wygrana rzez Polki. Dobrą obroną popisała się Grajber, a Mędrzyk zakończyła to atakiem po bloku.

Polska - Niemcy 0:1, 6:11 Skutecznie Schoelzel z obiegnięcia.

Polska - Niemcy 0:1, 5:10 Grajber zbyt mocno ściągnęła piłkę i trafiła w taśmę. W kolejnej akcji Geerties posłała as serwisowy. Przerwa dla Jacka Nawrockiego.

Polska - Niemcy 0:1, 5:8 Myli się Geerties w ataku z lewego skrzydła.

Polska - Niemcy 0:1, 4:8 Skutecznie Smarzek.

Polska - Niemcy 0:1, 2:7 Skutecznie Geerties.

Polska - Niemcy 0:1, 1:6 Rośnie przewaga Niemek. Polki nie kończą ataków, skutecznie za to gra Lippmann.

Polska - Niemcy 0:1, 1:4 W końcu skutecznie Mędrzyk, kończy długą akcję.

Polska - Niemcy 0:1, 0:4 Poprosił o przerwę Jacek Nawrocki.

Polska - Niemcy 0:1, 0:3 Próbowała zaatakowac Wołosz z drugiej piłki, ale została zablokowana.

Polska - Niemcy 0:1, 0:1 Punkt zdobywa Lippmann.

Polska - Niemcy 0:0, 21:25 Zepsuty serwis. Pierwszy set pada łupem Niemek.

Polska - Niemcy 0:0, 21:24 Kolejny punkt tej zawodniczki. Tym razem z zagrywki.

Polska - Niemcy 0:0, 20:24 Tym razem skutecznie Brzóska.

Polska - Niemcy 0:0, 19:24 Zablokowana Brzóska.

Polska - Niemcy 0:0, 19:23 Wciąż nie kończymy ataków mimo niezłego przyjęcia i rozegrania. Na boisku pojawia się Roksana Brzóska.

Polska - Niemcy 0:0, 18:22 Z sytuacyjnej piłki zaatakowała Brinker. Skutecznie. Czas dla Polek.

Polska - Niemcy 0:0, 18:20 Pomagają nam Niemki. Mimo bardzo dobrej zagrywki mieliśmy problemy z wyprowadzeniem ataku. Lippmann wpadła w siatkę.

Polska - Niemcy 0:0, 16:19 Mamy trochę szcześcia. Lenka Durr obroniła atak Kąkolewskiej, ale po tej obronie piłka uderzyła w sufit.

Polska - Niemcy 0:0, 15:19 Mędrzyk obija blok Brinker.

Polska - Niemcy 0:0, 14:19 O czas prosi Jacek Nawrocki.

Polska - Niemcy 0:0, 14:18 Schwertmann skutecznie z obiegnięcia na jedną nogę.

Polska - Niemcy 0:0, 13:17 Szczęśliwy plas Niemek. Kolejny raz Lippmann.

Polska - Niemcy 0:0, 12:16 Udało się wyasekurować Mędrzyk. W kolejnym swoim ataku była już skuteczna, obiła blok przeciwniczek.

Polska - Niemcy 0:0, 11:16 Przerwa techniczna, przegrywamy aż pięcioma punktami.

Polska - Niemcy 0:0, 11:15 Smarzek zablokowana.

Polska - Niemcy 0:0, 10:13 Źle wykonany atak Efimienko-Młotkowskiej. Trafiła w taśmę.

Polska - Niemcy 0:0, 9:12 Mamy problemy z przyjęciem i dograniem piłek, dużo do piłki biega Joanna Wołosz. Szcześliwie kończy wszystko (po raz kolejny) Malwina Smarzek.

Polska - Niemcy 0:0, 7:11 Błąd Martyny Grajber. Rośnie przewaga Niemek.

Polska - Niemcy 0:0, 9:7 Kolejny atak Smarzek, wysoko złapała piłkę i uderzyła w dziewiąty metr.

Polska - Niemcy 0:0, 6:8 Przegrywamy na pierwszej przerwie technicznej dwoma punktami.

Polska - Niemcy 0:0, 6:7 Smarzek kończy po bloku.

Polska - Niemcy 0:0, 4:4 Lippmann szczęśliwie kończy atak, przetoczyła się piłka po taśmie.

Polska - Niemcy 0:0, 4:3 Tym razem Niemiecka środkowa atakuje w aut.

Polska - Niemcy 0:0, 2:2 Dobrze postawiony blok Polek.

Polska - Niemcy 0:0, 1:2 Tym razem zablokowana Smarzek.

Polska - Niemcy 0:0, 1:1 Długa akcja i sporo szarpanej gry z obu stron. Wymianę kończy Smarzek zbiciem z prawego skrzydła.

Polska - Niemcy 0:0, 0:1 Pierwszy punkt dla Niemiec zdobywa Lippmann.

Reprezentacja Polski rozpocznie w składzie: Wołosz, Smarzek, Mędrzyk, Kąkolewska, Grajber, Efimienko, Krzos (l)

Trwa właśnie prezentacja drużyn.

To będzie trzeci mecz reprezentacji Polski w tym turnieju. Biało-Czerwone przegrały z Brazylią 1:3, a w kolejnym spotkaniu wygrały z Tajlandią w czterech setach.

Spotkanie można oglądać w Polsacie Sport Extra.

Montreux Volley Masters: Niemcy - Polska. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Reprezentacja polskich siatkarek w piątek o godz. 16:30 rozpocznie swój trzeci mecz grupowy w rozgrywkach Montreux Volley Masters, które odbywają się w Szwajcarii. Ostatnim rywalem na tym etapie będzie reprezentacja Niemiec, która po dwóch rozegranych spotkaniach ma komplet zwycięstw. Transmisja meczu Niemcy - Polska w Polsacie Sport Extra.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Niemcy w ramach turnieju Montreux Volley Masters. Początek spotkania jest zaplanowany na 16.30.