Montreux Volley Masters: Niemcy – Polska. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Reprezentacja polskich siatkarek w piątek o godz. 16:30 rozpocznie swój trzeci mecz grupowy w rozgrywkach Montreux Volley Masters, które odbywają się w Szwajcarii. Ostatnim rywalem na tym etapie będzie reprezentacja Niemiec, która po dwóch rozegranych spotkaniach ma komplet zwycięstw. Transmisja meczu Niemcy - Polska w Polsacie Sport Extra.

Faworytkami tej konfrontacji będą z pewnością nasze zachodnie sąsiadki, które potrafiły w swoim inauguracyjnym meczu w środę pokonać Brazylię 3:2. Dzień później Niemki zgodnie z planem poradziły sobie z reprezentacją Tajlandii, wygrywając 3:1. Warto jednak podkreślić, że przez dwa sety tamto spotkanie było bardzo wyrównane i stan rywalizacji wynosił 1:1. Dopiero od trzeciej odsłony niemieckie siatkarki wrzuciły wyższy bieg i dosyć pewnie triumfowały. Dzięki temu w swoim dorobku mają dwa zwycięstwa i pięć oczek, będąc na dobrej drodze do wyjścia z grupy.

Na przeszkodzie Niemkom może stanąć nasza reprezentacja, która chcąc awansować do fazy półfinałowej koniecznie musi ten mecz wygrać za trzy punkty. Należy bowiem założyć scenariusz, że swoje spotkanie zgodnie z planem wygra Brazylia, która zmierzy się z najsłabszą w grupie Tajlandią. Ewentualny triumf podopiecznych Jacka Nawrockiego po tie-breaku może nie wystarczyć, ponieważ reprezentantkom Canarinhos potrzebne są zaledwie dwa wygrane sety do wyjścia z grupy. Do tej pory nasze zawodniczki rywalizowały z Brazylią, z którą przegrały 1:3, natomiast starcie z Tajlandią zakończyło się zwycięstwem 3:1.

Sytuacja w tabeli oznacza, że Biało-Czerwone powinny zagrać bez kompleksów i pokusić się o niespodziankę. Czy tak się stanie przekonamy się oglądając transmisję z tego meczu na Polsat Sport Extra od godz. 16:30.