El. MŚ 2018: Albania wzięła rewanż! 3:0 z Izraelem

Albania przerwała serię trzech meczów bez zwycięstwa w eliminacjach mistrzostw świata 2018. W niedzielę pokonała na wyjeździe Izrael 3:0, rewanżując się rywalom za porażkę 0:3 z listopada ubiegłego roku.

To Izrael był faworytem niedzielnego spotkania w Hajfie, chociaż w tych eliminacjach nie zachwycał grając przed własną publicznością. Dla przypomnienia, przegrał z Włochami 1:3 i wygrał z Liechtensteinem 2:1.

Albania zaskoczyła swoich rywali dwukrotnie w pierwszej połowie. W obu przypadkach Davida Goresha pokonał Armando Sadiku. Dla podopiecznych Gianniedo De Biasiego były to pierwsze gole w eliminacjach MŚ 2018 od października ubiegłego roku, kiedy pokonali Liechtenstein 2:0.

Goście nie powiedzieli jednak ostatniego słowa. Już po przerwie kropkę nad "i" postawił Ledian Memusha, kończąc ładną zespołową akcję.

Izrael - Albania 0:3 (0:2)

Bramki: Armando Sadiku 22, 44, Ledian Memusha 71