El. MŚ 2018. Islandia - Chorwacja: Transmisja w Polsacie Sport Extra

Piłka nożna
El. MŚ 2018. Islandia - Chorwacja: Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. PAP

Mecz na szczycie w grupie I eliminacji mistrzostw świata 2018. Liderująca Chorwacja jedzie do Reykjaviku zagrać z wiceliderem Islandią. Transmisja meczu Islandia - Chorwacja w Polsacie Sport Extra.

Stawką spotkania jest pozycja lidera w grupie I. Prowadząca Chorwacja ma trzy punkty przewagi nad piłkarzami Islandii. Jeżeli zespół z Bałkanów przegra może stracić prym w grupie. Aby się tak stało Islandczycy potrzebują zwycięstwa co najmniej trzema bramkami. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne. Piłkarze prowadzeni przez Heimira Hallgrímssona ostatni raz wygrali wyżej niż dwoma golami rok temu w meczu towarzyskim przed Euro 2016 z Liechtensteinem, kiedy to strzelili rywalom cztery bramki nie tracąc żadnej.

 

Będzie to też rewanż za porażkę z listopada ubiegłego roku. Wtedy w  Zagrzebiu gospodarze wygrali 2:0 po dwóch bramkach Marcelo Brozovicia. Ewentualna porażka Islandii spowoduje, że może ona spaść na czwarte miejsce. Wszystko za sprawą pozostałych meczów w tej grupie. Trzecia w tabeli Ukraina i czwarta Turcja, które do ćwierćfinalistów ubiegłorocznego Euro we Francji tracą dwa punkty, podejmują outsiderów grupy, odpowiednio Finlandię i Kosowo, które jak dotąd zgromadziły tylko jedno "oczko".

 

Transmisja meczu Islandia - Chorwacja w Polsacie Sport Extra od godziny 20:35. Mecz komentują: Tomasz Włodarczyk i Jacek Ziober.

 

ŁK, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze