ME rugby 7: Zwycięstwo Rosji, Polska ostatnia

Rugbiści Rosji wygrali w Łodzi drugi turniej mistrzostw Europy rugbistów Sevens Grand Prix Series. Polacy zajęli ostatnie – 12. miejsce. Zawody w Polsce wpisywały się w cykl tegorocznych turniejów, które wyłonią najlepszą drużynę Starego Kontynentu.

W finale Rosja pokonała drużynę Hiszpanii 24:19 po dogrywce. W spotkaniu o trzecie miejsce Irlandia zwyciężyła Walię 35:5.

Zmagania odbywały się na obiekcie przy al. Unii, gdzie swoje ligowe mecze rozgrywają m.in. rugbiści mistrza Polski Master Pharm Budowlani. Biało-czerwoni w sobotę w fazie grupowej przegrali z Irlandią 10:28, Niemcami 12:31 i zremisowali z Portugalią 21:21.

W niedzielę w walce o miejsca 9-12 podopieczni trenera Blikkiesa Groenewalda najpierw przegrali z Włochami 19:21, a w meczu o 11. miejsce z Portugalią 17:24, zajmując w turnieju ostatnie – 12. miejsce.

Gospodarzami dwóch pozostałych imprez będą francuski Lyon i angielskie Exeter. Polacy w najwyższej klasie ME zadebiutowali rok temu.