Świetna oglądalność meczu Polska - Rumunia w Polsacie i Polsacie Sport

8 milionów to średnia widownia sobotniego meczu Polska – Rumunia o punkty eliminacji do Mundialu w Rosji, który pokazały Polsat i Polsat Sport. Reprezentacja Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie po emocjonującej grze pokonała Rumunię 3:1.

Podczas emisji spotkania Polsat był liderem oglądalności w obu grupach audytoryjnych. Obie anteny w trakcie meczu osiągnęły bardzo wysokie udziały: 55,3% w grupie 4+ i aż 61,4% w grupie 16-49. Najwyższą widownię zgromadziła końcówka drugiej połowy meczu, kiedy przed telewizorami zasiadło ponad 9,3 miliona widzów, a co najmniej 15 minut oglądało 10,8 miliona. Spotkanie komentowali Mateusz Borek i Tomasz Hajto.

Polacy po emocjonującym spotkaniu, trzech bramkach Roberta Lewandowskiego i trafieniu Bogdana Stancu, wygrali z Rumunią 3:1. Polska jest nadal liderem grupy E z 16 punktami na koncie.

Kolejne spotkanie o punkty eliminacji do mistrzostw świata Rosja 2018, reprezentacja Polski rozegra 1 września na wyjeździe z Danią.