Buffon: Na 99% kończę karierę po mundialu

Piłka nożna
Buffon: Na 99% kończę karierę po mundialu
fot. PAP

Miniony sezon był bardzo dobry w wykonaniu Gianluigiego Buffona, który z Juventusem nie miał sobie równych na krajowym podwórku. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie triumfu w Lidze Mistrzów, choć ekipa Starej Damy dotarła do ścisłego finału. Doświadczony włoski bramkarz na łamach włoskiego skysport wypowiedział się na temat swojej przyszłości.

Wszystko wskazuje na to, że sezon 2017/2018 będzie ostatnim, w którym będziemy mogli oglądać Buffona w roli czynnego zawodnika. Sam zainteresowany jest blisko podjęcia takiej decyzji, aczkolwiek nie wyklucza przedłużenia swojej kariery pod jednym warunkiem.

 

- W tym momencie pozostaje mi jeszcze jeden rok gry i muszę się na tym skupić. Teraz chcę wypocząć, zrobić sobie przerwę, a następnie zobaczymy jaką ścieżkę wybiorę, co pokaże przyszłość i co przyniesie poranek. Na 99% kończę karierę po następnym sezonie, po mundialu. Dlaczego nie na 100%? Ponieważ mam umowę z Agnellim, że jak wygramy Ligę Mistrzów, być może pomyślimy o przedłużeniu kontraktu o kolejny rok – mówi Gigi Buffon.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie