El. MŚ 2018. Media w Portugalii: Ronaldo ma godnego rywala

Piłka nożna
El. MŚ 2018. Media w Portugalii: Ronaldo ma godnego rywala
fot. Lukasz Grochala/cyfrasport

Portugalskie media twierdzą, że Cristiano Ronaldo znalazł godnego siebie rywala w wyścigu o tytuł najlepszego strzelca eliminacji do piłkarskiego mundialu. Jest nim Robert Lewandowski, który, określany przez komentatorów jako "kompletny zawodnik", ma także 11 goli.

Telewizja Sport TV przypomina, że pomimo potencjalnie trudniejszych rywali, jakich w grupie E ma Polska, kapitan biało-czerwonych nie zwalnia tempa i dotrzymuje kroku Ronaldo w walce o tytuł najlepszego strzelca eliminacji MŚ w Europie.

 

"To już drugi hat-trick Lewandowskiego w tych eliminacjach i po raz kolejny zdobyty przeciwko renomowanej drużynie, jaką jest Rumunia. Wcześniej kapitan Polaków zaaplikował trzy gole w jednym meczu równie trudnemu rywalowi – zespołowi Danii" - ocenił Sport TV.

 

Z kolei komentatorzy telewizji RTP określają Polaka jako jednego z najbardziej kompletnych piłkarzy na świecie. Porównują go do Ronaldo, twierdząc, że z podobną łatwością zdobywa bramki zarówno z akcji, jak i ze stałych fragmentów gry. Wskazują, że zarówno Lewandowski, jak i Portugalczyk są podczas meczu aktywni w defensywie.

 

"W piątek w wygranym 3:0 przez Portugalię meczu z Łotwą Ronaldo po raz kolejny okazał się bohaterem spotkania. Nie dość, że zdobył dwa gole, to jeszcze asystował przy trzeciej bramce strzelonej przez Andre Silvę" - przypomniała portugalska telewizja publiczna.

 

Media w Portugalii komentując wyniki spotkań ostatniej kolejki eliminacji do mundialu w 2018 r. wskazują, że hat-trick Lewandowskiego w meczu z Rumunią (3:1) znacząco przybliżył podopiecznych Adama Nawałki do wyjazdu na rosyjski turniej.

 

"Polska, podobnie jak Niemcy, to w tej chwili niemal pewniak do awansu na mundial. Sytuacja zespołu Fernando Santosa wciąż jest tymczasem niepewna i prawdopodobnie dopiero bezpośredni mecz ze Szwajcarią przesądzi o tym, czy naszym piłkarzom uda się zdetronizować w grupie B Helwetów" - oceniło RTP.

 

Także sportowy dziennik "O Jogo" w swoim poniedziałkowym wydaniu przypomniał o kolejnym hat-tricku Lewandowskiego oraz o niemal pewnym awansie biało-czerwonych na MŚ. Odnotował, że w przeciwieństwie do Ronaldo Lewandowski zdobył co najmniej jednego gola w każdym spotkaniu swej drużyny.

 

"W sobotę Lewandowski zrównał się przed własną publicznością z Cristiano Ronaldo, zapewniając sobie kolejne trzy bramki, a swej drużynie dając kontynuację spokojnego marszu ku Rosji" - napisał sportowy dziennik.

 

Po sześciu kolejkach eliminacji do przyszłorocznego mundialu w Rosji w grupie E prowadzi Polska z 16 punktami. Biało-Czerwoni mają o sześć punktów więcej niż kolejne w tabeli reprezentacje Danii i Czarnogóry.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze