Lechia rozegra w Gniewinie trzy sparingi

Piłka nożna
Lechia rozegra w Gniewinie trzy sparingi
fot. PAP

Piłkarze Lechii wznowią przygotowania do nowego sezonu ekstraklasy 23 czerwca. Cztery dni później gdańszczanie wyjadą na zgrupowanie do Gniewina, gdzie rozegrają trzy mecze kontrolne.

Na początku trener Piotr Nowak zaplanował badania szybkościowe i wydolnościowe, które potrwają dwa dni. 27 czerwca Lechia wyjedzie na zgrupowanie do Hotelu Mistral Sport, które potrwa do 8 lipca. W Gniewinie "biało-zieloni" rozegrają trzy mecze kontrolne – od razu po przyjeździe zmierzą się z mistrzem Cypru Apoelem Nikozja, 1 lipca ich rywalem będzie pierwszoligowa Chojniczanka Chojnice, a trzy dni później spotkają się z beniaminkiem ekstraklasy Sandecją Nowy Sącz.

 

Po powrocie ze zgrupowania gdańszczanie trenować będą na własnych obiektach, a na inaugurację rozgrywek, tak jak w poprzednim sezonie, zagrają w Płocku z Wisłą.

 

Wiadomo już, że w tym meczu nie wystąpią pomocnicy Martin Kobylański i Piotr Wiśniewski oraz bramkarze Mateusz Bąk i Vanja Milinkovic-Savic. Z tym pierwszym gdański klub rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron, Wiśniewski i Bąk zakończyli karierę, natomiast reprezentant serbskiej młodzieżówki przeszedł do Torino FC.

 

Ponadto 30 czerwca kończą się kontrakty Słoweńcowi Denisowi Pergerowi i Bartłomiejowi Pawłowskiemu oraz wypożyczenia Arielowi Borysiukowi i Simeonowi Sławczewowi. Borysiuk jest zawodnikiem Queens Park Rangers, a reprezentant Bułgarii Sportingu Lizbona.

ŁK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze