Mamrot trenerem Jagiellonii Białystok

Piłka nożna
Mamrot trenerem Jagiellonii Białystok
fot. Cyfrasport

Nowym szkoleniowcem Jagiellonii Białystok zostanie Ireneusz Mamrot. Taką informację przekazał "Przeglądowi Sportowemu" prezes wicemistrza Polski Cezary Kulesza.

Ireneusz Mamrot od ponad sześciu lat prowadził ekipę Chrobrego Głogów. Był trenerem z najdłuższym stażem pracy w jednym klubie w dwóch najwyższych ligach w Polsce, w związku z tym zyskał nawet przydomek "polski Alex Ferguson".

 

Pracę w Głogowie rozpoczął w grudniu 2010 roku i już w pierwszym sezonie wywalczył z drużyną awans do II ligi. W 2014 roku, po wygraniu grupy zachodniej II ligi, ekipa z Głogowa zameldowała się w gronie pierwszoligowców. W zakończonym niedawno sezonie Chrobry uplasował się na dwunastym miejscu w tabeli.

 

Teraz 46-letniego szkoleniowca czekają jeszcze poważniejsze wyzwania. Na ławce trenerskiej Jagiellonii Białystok zastąpi Michała Probierza, który zakończył współpracę z klubem po wywalczeniu wicemistrzostwa kraju.

 

– Tak, to prawda. Powiedziałem panu w miniony piątek, że dziennikarze będą zaskoczeni, bo na giełdzie nazwisk pojawiało się mnóstwo nazwisk, a przedstawiony zostanie trener, którego wybór nie był oczywisty. Ale to wybór przemyślany, zapewniam. Ireneusz Mamrot został naszym trenerem – przyznał prezes Kulesza w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

 

Wybór włodarzy klubu z Białegostoku wydaje się dosyć zaskakujący, skoro wśród potencjalnych kandydatów na trenera Jagiellonii wymieniano tak znanych fachowców jak: Jerzy Brzęczek, Maciej Bartoszek, czy byli selekcjonerzy reprezentacji Polski Franciszek Smuda i Waldemar Fornalik.

 

Nowy trener białostocczan rozpocznie pracę 16 czerwca, a pierwszym wyzwaniem będą boje w eliminacjach do Ligi Europy.

RM, Polsat Sport, przegladsportowy.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze