ME w szermierce: Słaby występ Polek

Inne
ME w szermierce: Słaby występ Polek
fot. PAP

Marta Puda to jedyna polska szablistka, która wystąpi w 1/16 finału turnieju indywidualnego rozpoczętych w Tbilisi szermierczych mistrzostw Europy.

26-letnia zawodniczka TMS Sosnowiec wygrała pięć z sześciu walk eliminacji grupowych i została zwolniona z 1/32 finału. O miejsce w czołowej "16" turnieju powalczy z Greczynką Theodorą Gkountourą.

 

Małgorzata Kozaczuk, najwyżej - na 18. pozycji - notowana obecnie z biało-czerwonych w światowym rankingu, w pojedynkach grupowych odniosła trzy zwycięstwa i doznała trzech porażek, a w 1/32 finału uległa Niemce Judith Kusian 12:15.

 

Jej los podzieliła Martyna Komisarczyk (obie AZS AWF Warszawa), która w grupie odnotowała dwie wygrane w pięciu starciach, a w pierwszej rundzie głównej części rywalizacji przegrała z Rosjanką Walerią Bołszakową 8:15.

 

Najsłabiej spisała się Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań), która w eliminacjach grupowych odniosła jedno zwycięstwo w sześciu walkach i została wyeliminowana. Sklasyfikowano ją na 47. miejscu.

 

W poniedziałek o medale walczyć będą również floreciści. Wszyscy czterej Polacy awansowali do 1/32 finału, w którym to etapie dojdzie m.in. do pojedynku Leszka Rajskiego z Michałem Siessem.

ŁK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze