ME w szermierce: Errigo znowu najlepsza we florecie, H.Łyczbińska - dziewiąta

Inne
ME w szermierce: Errigo znowu najlepsza we florecie, H.Łyczbińska - dziewiąta
fot. PAP

Włoszka Arianna Errigo wygrała w finale z Rosjanką Inną Derigłazową 15:14 i powtórzyła sukces sprzed roku zostając po raz drugi mistrzynią Europy we florecie. W Tbilisi najlepszą z Polek była Hanna Łyczbińska, która zajęła dziewiątą pozycję.

Do finału dotarły dwie najwyżej notowane w światowym rankingu Europejki. Errigo, wicemistrzyni olimpijska z Londynu i dwukrotna indywidualna mistrzyni globu, była w nim dotychczas trzecia, a Derigłazowa to jego liderka, co zawdzięcza głównie triumfowi w ubiegłorocznych igrzyskach w Rio de Janeiro. O zwycięstwie Włoszki zdecydowała ostatnia akcja i jedno trafienie.

Z czterech Polek najbliżej "ósemki" była Hanna Łyczbińska (KU AZS UAM Poznań). W 1/16 finału wygrała jednym trafieniem (14:13) z wyżej notowaną Rosjanką Swietłaną Tripapiną, zwyciężczynią tegorocznych zawodów Pucharu Świata w Gdańsku.

W walce o ćwierćfinał polska uczestniczka igrzysk w Rio stoczyła wyrównany bój z ósmą w światowym rankingu Martiną Batini. Prowadziła 5:2, 13:11, ale cztery ostatnie trafienia zadała Włoszka, która w dorobku ma m.in. srebrne medale MŚ i ME z 2014 roku.

Na 1/8 finału udział w rywalizacji zakończyła też jej klubowa koleżanka Julia Walczyk. W 1/16 finału brązowa medalistka tegorocznych MŚ juniorów wygrała z... 20 lat starszą Węgierką Ediną Knapek 15:3. W następnej rundzie spotkała się z inną z Madziarek - Fanny Kreiss. Także w tym pojedynku decydująca okazała się końcówka, w której szalę na swoją stronę przechyliła bardziej doświadczona rywalka. Polka przegrała ostatecznie 11:15 i uplasowała się na na 16. miejscu.

Na czołowej "16" zatrzymała się też Martyna Jelińska. W 1/16 finału pokonała koleżankę z reprezentacji i klubu TKS-T Budowlani Toruń - Martę Łyczbińską 11:9. Później na jej drodze do ćwierćfinału stanęła Derigłazowa, która zwyciężyła 15:8.

Jelińska została sklasyfikowana na 14. pozycji, a M.Łyczbińska była 19.

Wyniki:

Ćwierćfinały
Inna Derigłazowa (Rosja) - Martina Batini (Włochy) 15:13
Alice Volpi (Włochy) - Leonie Ebert (Niemcy) 15:7
Ysaora Thibus (Francja) - Fanny Kreiss (Wegry) 15:9
Arianna Errigo (Włochy) - Pauline Ranvier (Francja) 15:10

Półfinały
Derigłazowa - Volpi 15:9
Errigo - Thibus 15:9

Finał
Errigo – Derigłazowa 15:14

Kolejność: 1. Errigo, 2. Derigłazowa, 3. Volpi, Thibus, 5. Kreiss, 6. Ebert, 7. Ranvier, 8. Batini

Miejsca Polek: 9. Hanna Łyczbińska, 14. Martyna Jelińska, 16. Julia Walczyk, 19. Marta Łyczbińska

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze