Słynny rozgrywający po ponad dekadzie opuszcza Dinamo Moskwa

Siatkówka
Słynny rozgrywający po ponad dekadzie opuszcza Dinamo Moskwa
fot. Jakub Piasecki/Cyfrasport

Słynny rozgrywający Siergiej Grankin po dziecięciu sezonach zdecydował się odejść z Dinama Moskwa. Po zakończeniu sezonu, w którym ekipa z ze stolicy Rosji sięgnęła po wicemistrzostwo Superligi zespół opuściła także inna rosyjska gwiazda, Aleksandr Wołkow.

- Kiedyś przychodzi taki czas, że trzeba zrobić następny krok. Ciężki, ale konieczny krok. Jaki będzie rezultat? Czas pokaże. Chcę też zaznaczyć, że pomiędzy Siergiejem a klubem nie ma żadnych konfliktów, a wypowiedzenie umowy nie ma podtekstu finansowego – poinformował za pomocą mediów społecznościowych agent siatkarza, Władimir Kastornow. Jeszcze nie wiadomo w jakim klubie Grankin zagra w przyszłym sezonie.


Decyzja doświadczonego rosyjskiego rozgrywającego jest zaskakująca, ponieważ miał ważny kontrakt z klubem także na kolejny sezon. W ekipie z Moskwy spędził aż dziesięć sezonów, czyli całą swoją zawodowa karierę. Z tą drużyną sięgnął po mistrzostwo Rosji, pięciokrotnie po wicemistrzostwo i dwukrotnie po brązowy medal Superligi. Jest także srebrnym i brązowym medalistą Ligi Mistrzów oraz dwukrotnym zdobywcą Pucharu CEV.


Grankin nie znalazł się w składzie reprezentacji Rosji na tegoroczną Ligę Światową. 32-letni rozgrywający w swoim dorobku ma złoto i brąz igrzysk olimpijskich. Dwukrotnie triumfował w rozgrywkach Ligi Światowej, jest także mistrzem Europy z 2013 roku.


Po zakończeniu minionego sezonu, w którym ekipa z Moskwy sięgnął po wicemistrzostwo Rosji zespół opuścili m. in. Aleksandr Wołkow, Dmitrij Iljinych i Dienis Biriukow. Przed zbliżającymi się rozgrywkami Superligi ekipę zasilili Dick Kooy, Kevin Le Roux, Denis Antonow i Aleksandr Kimerow.

ask, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze