Mandrysz trenerem GKS Katowice

Piłka nożna
Mandrysz trenerem GKS Katowice
fot. Lukasz Grochala/cyfrasport

Piotr Mandrysz został w środę trenerem piłkarzy pierwszoligowego GKS-u Katowice. Zastąpił Jerzego Brzęczka, który zrezygnował pod koniec sezonu. W ostatnich dwóch kolejkach katowiczan poprowadził szkoleniowiec bramkarzy Janusz Jojko.

Mandrysz jesienią przez półtora miesiąca był trenerem grającego w tej samej lidze Zagłębia Sosnowiec. Miał umowę obowiązującą do końca czerwca 2018, ale 28 listopada został odsunięty od prowadzenia drużyny na skutek konfliktu z piłkarzami. Definitywnie rozwiązał kontrakt z sosnowieckim klubem we wtorek.

 

Oba zespoły w minionym sezonie bezskutecznie walczyły o awans do ekstraklasy. Katowiczanie skończyli rozgrywki na siódmym miejscu, Zagłębie na trzecim.

 

Po "domowej" porażce ze zdegradowanym już MKS Kluczbork 2:3 w 32. kolejce z prowadzenia drużyny GKS zrezygnował Brzęczek. Wtedy szanse katowiczan na awans były już matematyczne.

 

Mandrysz pracował wcześniej m.in. w Piaście Gliwice, Pogoni Szczecin, GKS Tychy, Arce Gdynia, Ruchu Chorzów, a przed objęciem Zagłębia prowadził Termalikę.

 

W kadrze GKS jest syn trenera Paweł Mandrysz.

 

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze