Reprezentant Japonii zagra w zespole beniaminka PlusLigi

Siatkówka
Reprezentant Japonii zagra w zespole beniaminka PlusLigi
fot. mestaruusliiga.fi

Od przyszłego sezonu barwy beniaminka PlusLigi Aluronu Virtu Warty Zawiercie będzie reprezentować Japończyk, Taichiro Koga. Libero jest pierwszym w historii klubu zawodnikiem z zagranicy.

Taichiro uznawany jest za jednego z najlepiej rozgrywających libero na świecie. Styl gry Japończyka oparty jest na nieszablonowych zagraniach i walką o każdą piłkę. Mierzący 169 cm wzrostu siatkarz w poprzedni sezon spędził w lidze francuskiej, w zespole Paris Volley. Wcześniej występował także w fińskim Kokkolan Tiikerit, a na swoim koncie ma tytuł mistrza Finlandii oraz Puchar tego kraju. Został wybrany MVP całego sezonu w lidze fińskiej.


28-letni libero ma za sobą również występy w reprezentacji Japonii. Ma w swoim dorobku brązowy medal Pucharu Azji w 2012 roku. Reprezentował swój kraj w 2013 roku na letniej Uniwersjadzie w Kazaniu, gdzie zdobył z kadrą brązowy medal.


Koga będzie pierwszym zagranicznym zawodnikiem w historii Aluron Virtu, jak i również pierwszym Japończykiem występującym na parkietach PlusLigi.

 

Wcześniej do Aluronu Virtu Warty Zawiercie dołączyli atakujący Grzegorz Bociek i rozgrywający Grzegorz Pająk, a zespół beniaminka ligi w przyszłym sezonie poprowadzi włoski szkoleniowiec Emanuele Zanini.

 

- PlusLiga to jedna z najlepszych lig siatkarskich na świecie - mówił nowy libero ekipy Aluronu Virtu. - Wiem, że czeka mnie ciężka praca, aby móc rywalizować z najlepszymi. Aluron Virtu buduje bardzo ciekawy skład, a ja chcę być częścią tego zespołu. Do tego osoba trenera Zaniniego przekonała mnie, aby przyjść do klubu z Zawiercia - dodał Koga.

ask, Polsat Sport, aluronwarta.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze