Vestenicky: Jestem szczęśliwy, że pierwszy mecz zagramy z Polską

Piłka nożna

Spotkaniem przeciwko Polakom swój udział w Euro U-21 rozpocznie drużyna Słowacji. Reprezentant tego kraju Tomas Vestenicky, na co dzień grający w Cracovii, w rozmowie z Polsat Sport powiedział, dlaczego duże znaczenie dla jego ekipy może mieć to spotkanie. - Jeśli wygramy będzie szansa nawet na zajęcie pierwszego miejsca w grupie – powiedział.

Igor Marczak: To, że na co dzień występujesz w polskiej Ekstraklasie, będzie miało przełożenie na Twój występ na Euro U-21?

 

Tomas Vestenicky: Na pewno. Zagramy na stadionach, które już znam, a w Polsce występuję już od 1,5 roku. To, że gramy w mistrzostwach Europy w waszym kraju będzie dla mnie przyjemną doświadczeniem.

 

Znasz polską ligę i polskich piłkarzy, z którymi zagracie pierwszy mecz na Euro.

 

Jestem szczęśliwy, że zagramy pierwszy mecz na Euro z Polską. Mam w waszej reprezentacji kilku kolegów z klubu. Mam nadzieję, że się uda i wygramy ten mecz.

 

Nie należycie do faworytów grupy ani całego turnieju. Czy to sprawia, że presja przed startem jest mniejsza?

 

Nie czuję na sobie presji przed turniejem. Podchodzimy do tych zawodów z przekonaniem, że możemy wygrać tą grupę. Każdy mecz jest inny. Zobaczymy, jak będzie. Ważny jest pierwszy mecz z Polską, jeśli wygramy będzie szansa nawet na zajęcie pierwszego miejsca w grupie A.

 

Euro U-21 to dobrze miejsce na wypromowanie siebie?

 

Oczywiście. W turnieju zagrają piłkarze, którzy mają już kontrakty w wielkich klubach. Przyjedzie też wielu scoutów z różnych drużyn, agentów, jak się pokażemy z dobrej strony, to później można będzie liczyć na transfer do drużyny z wyższej półki.

 

Cała rozmowa z Tomasem Vestenickym w załączonym materiale wideo.

Igor Marczak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie