Abidal ambasadorem Barcelony

Piłka nożna
Abidal ambasadorem Barcelony
fot.PAP/EPA

Były piłkarz Eric Abidal powraca do Barcelony w nowej roli - jako ambasador hiszpańskiego klubu. Francuz, który zakończył karierę w 2014 roku, występował w "Dumie Katalonii" w latach 2007-13 i zagrał w jej barwach w prawie 200 meczach.

Wśród ambasadorów "Barcy" są też m.in. dawne brazylijskie gwiazdy - Ronaldinho i Rivaldo. W nowej roli 37-letni Abidal będzie reprezentował klub podczas rozmaitych uroczystości i wydarzeń.

 

Francuz, który grał na pozycji obrońcy, wraz z Barceloną zdobył cztery tytuły mistrza Hiszpanii oraz w 2011 roku triumfował w Lidze Mistrzów. To właśnie te ostatnie rozgrywki przypominają o poważnych kłopotach zdrowotnych tego piłkarza. Sześć lat temu w marcu wykryto u niego guza wątroby, którego kilka dni później usunięto. W maju wystąpił w wygranym przez jego drużynę finale LM. Rok po operacji okazało się jednak, że nastąpił nawrót choroby i konieczny był przeszczep. Zabieg się udał, a dawcą był kuzyn piłkarza.

 

Po odejściu z "Barcy" Abidal występował jeszcze w Monaco, a następnie przeniósł się do Olympiakosu Pireus. To właśnie w greckim klubie 19 grudnia 2014 roku zakończył karierę.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze