Euro U-21: Duńczycy trenowali przed polską publicznością

Piłka nożna
Euro U-21: Duńczycy trenowali przed polską publicznością
fot. PAP

Około 150 osób obserwowało czwartkowy, otwarty dla publiczności, trening młodzieżowej reprezentacji Danii na stadionie Hutnika Nowa Huta. Zespół ten przygotowuje się do piłkarskich mistrzostw Europy, które od piątku będą rozgrywane w Polsce.

Duńczycy zamieszkali w hotelu "Double Tree By Hilton Krakow", zaś trenują na obiekcie w Krakowie-Nowej Hucie.

Pia Nielsen odpowiedzialna za kontakty z mediami w młodzieżowej reprezentacji Danii, powiedziała PAP, iż jej oraz piłkarzom bardzo się podoba nowohucki stadion. "Jest tutaj tak kolorowo" - wspomniała. Faktycznie, zawodnicy, którzy wychodzą na murawę, przechodzą przez "szpaler" donic z kwiatami.

Jak dodała Nielsen, na razie zawodnicy ani sztab trenerski nie sprawdzili, czy stolica Małopolski jest pięknym miastem. Czas na krótkie zwiedzanie ma być dopiero w piątek.

Po zakończeniu czwartkowego treningu, który trwał ponad półtorej godziny, piłkarze podeszli do dzieci będących na obiekcie i rozdawali autografy.

Duńczycy już wcześniej mieli możliwość zapoznania się z obiektem Hutnika. Przylecieli do Polski we wtorek późnym wieczorem, a pierwsze zajęcia odbyli w środę. Na tym stadionie podczas "dorosłych" mistrzostw Europy w 2012 ćwiczyła ekipa Anglii.

Piłkarze Hutnika w przeszłości występowali w ekstraklasie, reprezentowali Polskę w Pucharze UEFA. Obecnie grają jednak w czwartej lidze (piąty poziom).

Drużyna ze Skandynawii w fazie grupowej mistrzostw będzie rywalizować w gr. C, na stadionach Cracovii oraz GKS Tychy, z Czechami, Niemcami i Włochami. Pierwszy mecz rozegra w niedzielę o godz. 20.45 na obiekcie "Pasów". Zmierzy się wówczas z zespołem Italii.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca

ba, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze