Duńczycy zamieszkali w hotelu "Double Tree By Hilton Krakow", zaś trenują na obiekcie w Krakowie-Nowej Hucie.

Pia Nielsen odpowiedzialna za kontakty z mediami w młodzieżowej reprezentacji Danii, powiedziała PAP, iż jej oraz piłkarzom bardzo się podoba nowohucki stadion. "Jest tutaj tak kolorowo" - wspomniała. Faktycznie, zawodnicy, którzy wychodzą na murawę, przechodzą przez "szpaler" donic z kwiatami.

Jak dodała Nielsen, na razie zawodnicy ani sztab trenerski nie sprawdzili, czy stolica Małopolski jest pięknym miastem. Czas na krótkie zwiedzanie ma być dopiero w piątek.

Po zakończeniu czwartkowego treningu, który trwał ponad półtorej godziny, piłkarze podeszli do dzieci będących na obiekcie i rozdawali autografy.

Duńczycy już wcześniej mieli możliwość zapoznania się z obiektem Hutnika. Przylecieli do Polski we wtorek późnym wieczorem, a pierwsze zajęcia odbyli w środę. Na tym stadionie podczas "dorosłych" mistrzostw Europy w 2012 ćwiczyła ekipa Anglii.

Piłkarze Hutnika w przeszłości występowali w ekstraklasie, reprezentowali Polskę w Pucharze UEFA. Obecnie grają jednak w czwartej lidze (piąty poziom).

Drużyna ze Skandynawii w fazie grupowej mistrzostw będzie rywalizować w gr. C, na stadionach Cracovii oraz GKS Tychy, z Czechami, Niemcami i Włochami. Pierwszy mecz rozegra w niedzielę o godz. 20.45 na obiekcie "Pasów". Zmierzy się wówczas z zespołem Italii.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca