Boniek: Nie stawiamy przed kadrą U-21 wielkich celów

Piłka nożna

Po pilkarzach widać, że to jest przygoda, którą będą wspominać całe życie - powiedział Zbigniew Boniek przed rozpoczynającym się Euro U-21.

Marcin Lepa: Zaczynamy Euro U-21. Rozumiem, że wszystko gotowe i teraz czeka nas kilkanaście dni wielkiej imprezy?

Zbigniew Boniek: Muszę powiedzieć, że jesteśmy całkowicie przygotowani. UEFA już złożyła gratulacje. Na wszystkich stadionach, we wszystkich miastach, jeżeli chodzi o to, jak to wszystko jest przygotowane, jaka jest troska miast, żeby to dobrze wyglądało, to wiadomo, że jest to Euro, jakiego w takim wymiarze jeszcze nie było. Natomiast jest jeszcze aspekt sportowy. Mamy fantastyczne zespoły, wspaniałych zawodników. Mamy też naszą reprezentację i chcielibyśmy, aby w każdym meczu osiągnęła jak najlepszy wynik. Nie stawiamy przed kadrą wielkich celów typu "musicie wyjść z grupy, musicie wejść do półfinału czy musicie wygrać". Piłka nożna na tym nie polega. Wiemy doskonale, że w każdym meczu wyjdą po to, żeby wygrać. Zaczynamy wieczorem i zobaczymy co z tego wyniknie.

Widać po naszych piłkarzach, że to jest ich wielka przygoda, że to coś niezwykłego?

Rano się z nimi spotkałem i widać, że to jest przygoda, którą będą wspominać całe życie. Dla niektórych jest to ostatnia impreza młodzieżowa. Kilku z nich od następnego sezonu będą grać w eliminacjach do mistrzostw Europy U-21, ale większość ostatni raz zagra w tych rozgrywkach. To jest coś takiego, co się więcej nie powtórzy. Oni są reżyserami, a to jak ten film będzie wyglądał zależy tylko od nich.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

Marcin Lepa, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie