Koniec Ronaldo w Hiszpanii? To "nieodwracalna decyzja"

Piłka nożna
Koniec Ronaldo w Hiszpanii? To "nieodwracalna decyzja"
fot. PAP

Jak informuje portugalski dziennik ”A Bola” gwiazdor Realu Madryt, Cristiano Ronaldo będzie chciał opuścić Hiszpanię. Wszystko spowodowane jest aferą związaną z nadużyciami finansowymi, jakich miał dokonać Portugalczyk. Według źródła decyzja 32-latka jest nieodwracalna, a sam piłkarz miał już poinformować o niej prezesa ”Królewskich” Florentino Pereza.

Niezadowolenie Ronaldo wynika z działań hiszpańskiego fiskusa, który zarzucił mu niedawno zaległości podatkowe w wysokości 15 milionów euro. Jeżeli sąd uzna go za winnego będzie musiał zapłacić nawet 28 mln euro kary. Nie wiadomo jednak czy do tego czasu 32-latek będzie dalej przebywał w Hiszpanii. Media informują, że Portugalczyk jest wściekły i zamierza ją opuścić.

 

Czy oznaczałoby to zatem, że jeden z największych piłkarzy naszych czasów opuściłby Real Madryt? Zdaniem mediów klub, który chciałby pozyskać Portugalczyk musiałby wydać 180 mln euro. Mimo to chętnych zapewne by nie brakowało.

 

Pozasportowe problemy Ronaldo nie przyćmiły jego poczynań na boisku. Portugalczyk wygrał w tym sezonie Ligę Mistrzów, mistrzostwo Hiszpanii. We wszystkich rozgrywkach strzelił 42 gole i zapewne po raz piąty zdobędzie ”Złotą Piłkę”.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie