PGE Ekstraliga: Mecz Stali z GKM-em odwołany. Kolejna próba w niedzielę

Żużel
PGE Ekstraliga: Mecz Stali z GKM-em odwołany. Kolejna próba w niedzielę
fot. Cyfrasport

Mecz 9. kolejki ekstraligi żużlowej między Cash Broker Stalą Gorzów a MrGarden GKM Grudziądz został odwołany z powodu złego stanu nawierzchni toru po opadach deszczu. Nowy termin spotkania nie został jeszcze oficjalnie wyznaczony.

Jak dowiedziała się PAP, niewykluczone, że spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Przed meczem w Gorzowie padał przelotnie deszcz, okresowo dość intensywnie. Nad miastem przeszła nawet burza. Z uwagi na niekorzystne prognozy pogody tor został wcześniej mocno ubity, tak by nie wchłaniać zbyt dużych ilości wody.

Przed godziną 20 opady ustały i rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem toru. Objęły m.in. dosypanie suchej nawierzchni i równanie. Kwadrans po 20 (mecz był zaplanowany na 20.15) rozpoczęła się próba toru. Podczas niej znowu zaczęło padać.

Po ustaniu kolejnej fali opadów na torze ponownie pojawił się sędzia wraz z komisarzem toru i przedstawicielami obu drużyn. Krótko po godzinie 21 sędzia Remigiusz Substyk podjął decyzję o odwołaniu zawodów.

 

- Zaraz potem odbyło się spotkanie sztabów obu drużyn i sędziego. Ustalano na nim niedzielny termin. Prognozy pogody na ten dzień przewidują, że w Gorzowie Wlkp. będzie słonecznie i bez opadów - powiedział drugi trener zespołu gospodarzy Piotr Paluch.

- Mecz 9. kolejki ekstraligi żużlowej między Cash Broker Stalą Gorzów a MrGarden GKM-em Grudziądz został przełożony na niedzielę. Zawody rozpoczną się o godz.19 - poinformował Paluch.

 

Tym samym Stali Gorzów i GKM-owi nie było jeszcze dane stoczyć pojedynku ligowego w tym sezonie. Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych odwołany został także kwietniowy mecz 2. kolejki między tymi zespołami, który miał odbyć się w Grudziądzu.

ŁK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze