Przybecki: Wygraną zakończyć eliminacje

Piłka ręczna
Przybecki: Wygraną zakończyć eliminacje
fot.Cyfrasport

W ostatnim meczu grupy 2. eliminacji mistrzostw Europy polscy piłkarze ręczni zmierzą się w niedzielę o 14:30 w Gdańsku z Rumunią. - Nie mamy szans na awans, ale chcemy wygraną zakończyć kwalifikacje - zapewnił trener Biało-Czerwonych Piotr Przybecki.

Polacy nie mają już szans na awans do finałowego turnieju, który w styczniu odbędzie się w Chorwacji. Matematyczne szanse stracili w środę po zremisowanym w Niszu spotkaniu z Serbią 34:34. - Tych eliminacje nie przegraliśmy w tym meczu, ale wydaje mi się, że po konfrontacji z Serbią możemy być zbudowani postawą reprezentacji. Nasz młody pełen debiutantów zespół pokazał charakter i w niezwykle gorącej hali postawił się doświadczonym oraz faworyzowanym gospodarzom - stwierdził Przybecki.

 

Cały czwartek polska reprezentacja spędziła w podróży. Z Niszu zawodnicy udali się autokarem do Belgradu, skąd polecieli, przez Warszawę, do Gdańska. Do hotelu kadrowicze dotarli po godzinie 22. - Podróż dała nam się solidnie we znaki, tym bardziej, że lot ze stolicy Serbii był opóźniony, a w Warszawie jeszcze raz musieliśmy się odprawiać. Najważniejsze jednak, że jesteśmy na miejscu i możemy już przygotowywać się do niedzielnego meczu z Rumunią. W piątek mamy w planie dwa treningi, w siłowni i na hali, natomiast w sobotę będziemy ćwiczyć raz - dodał.

 

Wiadomo już, że w konfrontacji z Rumunią, która w czwartek przegrała w Bukareszcie z Białorusią aż 22:32, nie zagra Michał Daszek – prawoskrzydłowy Orlenu Wisły Płock ma złamany palec. - Michał jest z nami, ale nie będziemy ryzykować jego zdrowia. W jego miejsce raczej nikogo nie powołamy i zostaniemy w obecnym składzie. W Ergo Arenie rozpoczęliśmy te eliminacje od porażki z Serbią 32:37 i dlatego chcemy zakończyć je zwycięstwem. Będzie to jednocześnie wartościowy sprawdzian dla chłopaków, którzy po raz pierwszy zagrają w tym składzie przed własną publicznością - podsumował 45-letni szkoleniowiec.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie