Rajdowe MŚ: Ogier czeka na decyzję Forda

Moto
Rajdowe MŚ: Ogier czeka na decyzję Forda
fot. PAP

Czterokrotny rajdowy mistrz świata Francuz Sebastien Ogier przyznał, że zostanie na nowy sezon w zespole M-Sport tylko wtedy, gdy koncern Ford zdecyduje się wrócić do sportu i stworzy zespół fabryczny.

M-Sport jest prywatnym teamem, którego właścicielem jest Anglik Malcolm Wilson. Prowadzony jest przez firmę motoryzacyjną M-Sport Ltd., która od 1996 roku przygotowywała i serwisowała samochody dla Ford World Rally Team w rajdowych mistrzostwach świata. Siedziba zespołu znajduje się w angielskiej miejscowości Cumbria.

 

Po 2013 roku, gdy zlikwidowany został Ford World Rally Team i ekipa straciła nieformalny status zespołu fabrycznego, pojawiły się problemy. Coraz trudniej było rywalizować z zespołami fabrycznymi Volkswagena, Citroena czy Hyundaia, które miały o wiele łatwiejszy dostęp do najnowszych technologii.

 

- Tylko jako fabryczny team będziemy mogli jak równy z równym walczyć z innymi ekipami. Dlatego od powrotu Forda do sportu uzależniam swoje pozostanie w M-Sport. Nie mogę tak, jak w ubiegłym roku czekać z podjęciem decyzji do ostatniej chwili, stabilizacja jest potrzeba natychmiast - zadeklarował Ogier, który przyszedł do tego zespołu od sezonu 2017 po wycofaniu się z rywalizacji ekipy VW.

 

Ogier, który prowadzi w tegorocznej edycji MŚ po siedmiu rundach, wielokrotnie podkreślał, że współpraca z ekipą Wilsona układa się bardzo dobrze, ale zawsze dodawał, że kluczem do zwycięstwa jest team fabryczny.

 

Z tego, że Ogier będzie chciał nadal jeździć Fordem tylko wtedy, gdy koncern wróci do sportu, zdaje sobie sprawę także szef M-Sportu.

 

- Seba uda się nam zatrzymać tylko pod tym warunkiem. Mam nadzieję, że uda się go spełnić - przyznał Wilson, przed 8. rundą mistrzostw świata - Rajdem Polski, który zostanie rozegrany na szutrowych trasach w rejonie Mikołajek w terminie od 29 czerwca do 2 lipca.

 

M-Sport już się do tego startu intensywnie przygotowuje, od środy w Estonii auta testują Ott Tanak i Ogier.

AG, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze