Asysta rodem z konsoli! Techniczny popis Renato Sanchesa (WIDEO)

Renato Sanches miał być jedną z największych gwiazd "polskiego" Euro U-21, jednak inaugurację z Serbią rozpoczął na ławce rezerwowych. To nie przeszkodziło mu wcale zabłysnąć, a po wejściu na boisko w drugiej połowie popisał się fantastyczną asystą przy golu Bruno Fernandesa.

Sanches kapitalnie zaprezentował się na ubiegłorocznym Euro we Francji. Strzelił gola w meczu z Polską i został uznany za jedno z odkryć turnieju. Niemal od razu zaczęły się o niego ubiegać najlepsze zespoły z Europy. Ostatecznie wybrał Bayern Monachium. W zakończonym niedawno sezonie nie pokazał jednak nic ciekawego, nie potrafił się również przebić do pierwszej reprezentacji.

Skutkiem tego Sanches miał zostać gwiazdą Euro U-21, jako najdroższy zawodnik turnieju. W pierwszym meczu z Serbią nie zagrał jednak od pierwszej minuty z uwagi na zapalenie ucha, którego nabawił się jeszcze w Portugalii. Selekcjoner zespołu z Półwyspu Iberyjskiego postanowił jednak dać zagrać młodej gwieździe w drugiej połowie.

Pomocnik odpłacił się kapitalną asystą przy golu Bruno Fernandesa, która ustaliła wynik spotkania. Sanches "od niechcenia" podciął piłkę do nabiegającego kolegi z zespołu między obrońców rywali i wyprowadził go na czystą pozycję. Portugalia pokonała Serbię 2:0.

Asysta Renato Sanchesa w załączonym materiale wideo.

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.