ME w boksie: Wygrana Kiwiora, porażki Iwanowa i Jakubowskiego

Sporty walki

Damian Kiwior (69 kg) jako jedyny z Polaków wygrał sobotnią walkę 1/16 finału mistrzostw Europy w boksie, które odbywają się w Charkowie. Tego dnia z turnieju odpadli Jarosław Iwanow (56 kg) oraz wicemistrz kontynentu z 2015 roku Igor Jakubowski (91 kg).

Walczący w kategorii półśredniej Kiwior wygrał niejednogłośnie na punkty z Estończykiem Andreiem Hartsenko (30-27, 30-27, 30-27, 29-28, 28-29). O awans do ćwierćfinału powalczy w poniedziałek z Rumunem Marianem Pitą.

Iwanow przegrał w sobotę w wadze koguciej jednogłośnie na punkty z doświadczonym Francuzem Jordanem Rodriguezem, a broniący srebrnego medalu Jakubowski uległ w kategorii ciężkiej Ramazanowi Muslimowowi. Reprezentant Ukrainy zwyciężył 29-27, 29-27, 30-26, 30-26 i 28-28.

Dzień wcześniej Aleksander Stawirej wygrał na punkty z Łotyszem Evandersem Servutsem w 1/16 finału wagi superciężkiej (+91 kg).

Ćwierćfinaliści ME zapewnią sobie prawo występu w mistrzostwach świata, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Hamburgu.

Transmisja mistrzostw Europy w boksie od 21 czerwca w Polsacie Sport Fight.