ME w szermierce: Rosyjscy szabliści obronili tytuł, 10. miejsce Polaków

Broniący tytułu rosyjscy szabliści pokonali Włochów 45:41 w finale turnieju drużynowego szermierczych mistrzostw Europy w Tbilisi. Brąz wywalczyli Węgrzy po zwycięstwie nad Niemcami 45:28. Polacy uplasowali się na 10. pozycji.

Biało-czerwoni, w składzie: Jakub Ociński (AZS AWF Katowice), Krzysztof Kaczkowski (ZKS Sosnowiec), Mikołaj Grzegorek (UKS Victor Warszawa) i Jakub Jaskot (OŚ AZS Poznań). W walce o dziewiąte miejsce przegrali z Białorusinami 30:45. W stosunku do ubiegłorocznego występu w ME w Toruniu poprawili się o jedną lokatę.

Polska reprezentacja wróci ze stolicy Gruzji bez medalu. Najlepsze osiągnięcie to piąte miejsca szpadzistek w drużynie i Ewy Nelip w zawodach indywidualnych.