Trener dziecięcej drużyny zwolniony za... zbyt wysokie zwycięstwo

Piłka nożna
Trener dziecięcej drużyny zwolniony za... zbyt wysokie zwycięstwo
fot. PAP

Trener piłkarskiej drużyny 10- i 11-latków w Hiszpanii stracił posadę, ponieważ jego drużyna... zbyt wysoko wygrała mecz. Młodzi piłkarze klubu CD Serranos z Walencji pokonali na początku czerwca Benicalap C 25:0.

- Nie można dopuścić do sytuacji, kiedy przeciwnik jest aż tak upokorzony. Trzeba mieć więcej szacunku dla rywala i mieć większą kontrolę nad wynikiem. Dla chłopca w wieku 11 lat powrót do domu po takiej porażce to naprawdę ciężkie przeżycie - tłumaczył na łamach dziennika "Marca" przedstawiciel sekcji dziecięcej klubu Pablo Alcaide.

 

Prawnik zwolnionego szkoleniowca zapewnił, że nie miał on intencji upokorzenia przeciwników. Trener CD Serranos powiedział nawet zawodnikom Benicalap, żeby zostali z tyłu i bardziej skupili się na obronie, ale rywale nie posłuchali tej rady.

 

- Jak powinien zachować się trener? Są sposoby, żeby spowolnić tempo spotkania. Mógł poprosić na przykład, żeby jego podopieczni wymienili 15 czy 16 podań zanim oddadzą strzał na bramkę, albo żeby kopali słabszą nogą - sugerował Alcaide.

ŁK, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie