Bezkonkurencyjny Kajetanowicz liderem II etapu Rajdu Cypru

Moto
Bezkonkurencyjny Kajetanowicz liderem II etapu Rajdu Cypru
fot. PAP

Rozpoczął się drugi i finałowy etap Rajdu Cypru 2017. Do rywalizacji w czwartej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy (FIA ERC) wrócił Kajetan Kajetanowicz, od samego początku narzucając bezkonkurencyjne tempo. Pilotowany przez Jarka Barana kierowca LOTOS Rally Team wygrał oba, bardzo długie odcinki pierwszej pętli i lideruje w klasyfikacji niedzielnego etapu!

Dzisiejszym zmaganiom towarzyszy bezwietrzna pogoda i bardzo wysoka temperatura. Załogi rywalizują na najdłuższych w rajdzie próbach, które łącznie podczas porannych odcinków mierzyły ponad 45 kilometrów. Kajto unikał błędów i jadąc zdecydowanie najszybciej, pokonał na pierwszej próbie o 7,0 s. Nikołaja Griazina (Rosja, Skoda Fabia R5), a na drugiej aż o 36,6 s. Nassera Al-Attiyah (Katar, Ford Fiesta R5).

W klasyfikacji etapu drugiego załoga LOTOS Rally Team prowadzi z przewagą 53,0 s. nad duetem Al-Attiyah / Baumel (Katar/Francja, Ford Fiesta R5). Trzecie miejsce zajmuje lokalna załoga Timotheou / Chrysostomou (+1:39,9 s., Skoda Fabia R5), czwarte Galatariotis i Ioannou (Cypr, +1:47,7 s., Mitsubishi Lancer Evo X), piąte Turcy Denktaş i Derviş (+1:57,3 s., Ford Fiesta R5).

Przed zawodnikami nadal długa droga do mety. Pozostały jeszcze cztery odcinki specjalne – ponownie pokonają próby z pierwszej pętli, by później rywalizować na Love Cyprus Golden Stage 1 oraz 2. Na tych oesach załogi z poszczególnych kategorii (klasyfikacji generalnej oraz klasyfikacji samochodów napędzanych na jedną oś), które na obu przejazdach uzyskają najlepsze czasy, otrzymają nagrody pieniężne. Ich pula wynosi łącznie aż 24 tysiące euro. Sama próba biegnie wzdłuż zatoki Larnaka, na południowym wschodzie wyspy. W pierwszej wersji ma długość 5,31 km (100% szutru), w drugiej 6,17 km (74% odcinka rozgrywana jest na szutrze, 26% na asfalcie).

- Wróciliśmy do rywalizacji w Rajdzie Cypru. Dzisiejsza pierwsza pętla była bardzo udana, wygraliśmy dwa odcinki specjalne. Cieszę się ze swojego tempa. Nie uszkodziliśmy samochodu, a łatwo tutaj o taki błąd, czasami jest to loteria. Jest dużo grząskiego piachu, w którym nie widać wielkich głazów, a na nich można łatwo uszkodzić zawieszenie. Daję z siebie wszystko. Moim celem jest zdobycie siedmiu punktów i na tym się koncentruję - powiedział Kajetanowicz.


Starty Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS – a także CUBE.ITG, Delphi oraz Driving Experience. Szczegółowe informacje dotyczące Kajetana Kajetanowicza i zespołu są dostępne na stronach www.lotosrallyteam.pl oraz www.kajto.pl, a także na: www.fb.com/EmocjeDoPelna, www.fb.com/KajetanKajetanowicz, www.twitter.com/Kajto_pl oraz www.youtube.com/Kajtopl.

Klasyfikacja drugiego etapu Rajdu Cypru 2017:


1. Kajetanowicz / Baran (Polska, Ford Fiesta R5) 28:09,1 s.
2. Al-Attiyah / Baumel (Katar/Francja, Ford Fiesta R5) +53,0 s.
3. Timotheou / Chrysostomou (Cypr, Skoda Fabia R5) +1:39,9 s.
4. Galatariotis / Ioannou (Cypr, Mitsubishi Lancer Evo X) +1:47,7 s.
5. Denktaş / Derviş (Turcja, Ford Fiesta R5) +1:57,3 s.
6. Tlusťák / Vybíral (Czechy, Skoda Fabia R5) +1:57,5 s.
7. Polykarpou / Winter (Cypr, Mitsubishi Lancer Evo IX) +2:03,0 s.
8. Panteli / Christodoulou (Cypr, Mitsubishi Lancer Evo IX) +2:13,0 s.
9. Demosthenous / Laos (Cypr, Mitsubishi Lancer Evo IX) +2:21,0 s.
10. von Thurn und Taxis / Degandt (Niemcy, Skoda Fabia R5) +2:24,7 s.

Materiały prasowe

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze