Krętacz Cibicki chce grać dla Polski! PZPN mówi "nie"

Piłka nożna

Paweł Cibicki wielokrotnie zapraszany był na zgrupowania młodzieżowych reprezentacji Polski, jednak ostatecznie zdecydował się na grę w barwach Szwecji. W niedzielnym wywiadzie przyznał, że swojej decyzji by nie zmienił - kilka godzin później w rozmowie Polsatu Sport z rzecznikiem prasowym reprezentacji Polski do lat 21 dowiedzieliśmy się jednak, że jego menedżer wysłał pismo... z ofertą gry dla dorosłej reprezentacji Polski!

Cibicki jest kluczową postacią reprezentacji Szwecji w ME U-21. W pierwszym, zremisowanym 0:0 z Anglią meczu zmarnował kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Dla niego grupowy mecz z reprezentacją Polski będzie szczególny z wielu względów. Jak wiemy, długo istniał temat gry Cibickiego dla reprezentacji Polski, jednak mimo występów w zespołach U-19 i U-20 ten zdecydował inaczej - swój pogląd potwierdził zresztą w rozmowie z Adamem Sławińskim:
Mecz z Polską będzie dla mnie szczególny... Na pewno kibice będą na mnie gwizdać... Tak wyszło, to wyłącznie moja wina. Tak się ułożyło, teraz gram dla Szwecji i czuję się dobrze. Dzisiaj podjąłbym taką samą decyzję.
Marcin Feddek w rozmowie z rzecznikiem prasowym reprezentacji Polski U-21, Pawłem Drażbą poruszył temat Cibickiego i dowiedział się rzeczy, która kompletnie przeczy jednak słowom młodego napastnika:

Marcin Feddek: Rozmawialiśmy z Cibickim i zapewniał nas, że nie zmieniłby decyzji o chęci gry wyłącznie w reprezentacji Szwecji. Okazuje się, że wpłynęło do was pismo z zapytaniem, czy jednak byśmy nie rozpatrzyli jego osoby w kontekście pierwszej reprezentacji.

Paweł Drażba: To prawda! Do PZPN-u wpłynęło pismo od menedżera Pawła Cibickiego z zapytaniem, czy jesteśmy zainteresowani grą zawodnika w dorosłej reprezentacji Polski. On podobno tak, ale my niestety już nie. Paweł był kilkukrotnie zapraszany na zgrupowania reprezentacji młodzieżowych, obiecał wiele razy, że się stawi, jednak później wybrał Szwecję. Życzyliśmy mu więc powodzenia, nie jesteśmy już zainteresowani jego grą u nas.

 

Wypowiedzi Cibickiego i Drażby w załączonym materiale wideo.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze