Najbardziej doświadczonym z Biało-Czerwonych jest z pewnością Piotr Małachowski, który w rzucie dyskiem zmierzy się m.in. ze złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Christophem Hartingiem. Ponadto narodowe barwy reprezentować będą: Adam Kszczot (bieg na 800 metrów), Kamila Lićwinko (skok wzwyż), Paulina Kaczyńska (bieg na 3000 metrów), Rafał Omelko (bieg na 400 metrów), Krystian Zalewski (bieg na 3000 metrów z przeszkodami), a także Damian Czykier (bieg na 110 metrów przez płotki).

Ostatni z wymienionych o udziale w imprezie dowiedział się dosłownie w ostatniej chwili. Jeszcze kilka dni temu sam zainteresowany wspominał, że chyba nie zasłużył jeszcze na możliwość startu w tak prestiżowych zawodach i cały czas czeka na swoją szansę. Początkowo znajdował się na liście rezerwowych i miał startować w tzw. "finale B", jednak w piątek rano został przesunięty na listę główną.

Transmisja Diamentowej Ligi w Sztokholmie od godziny 16.00 na portalu Polsatsport.pl. Komentują Przemysław Iwańczyk i Artur Partyka.