Euro U-21. Boniek: Brakuje nam jakości

Piłka nożna

- Nam brakuje jakości w tym turnieju. Najgorsze jest to, że strzelamy gola i oddajemy pole przeciwnikowi - powiedział po meczu Polska - Szwecja na Euro U-21 prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Marcin Lepa: To taki mecz, po którym obie drużyny czują niedosyt: ze względu na rezultat i fakt, że mogliśmy to wygrać. Mieliśmy to w swoich rękach.

Zbigniew Boniek: Zgodzę się. Jako kibic muszę przyznać, że oglądałem fantastyczne widowisko, w którym brakowało trochę jakości. płynności akcji... Jeśli chodzi o atmosferę i kibiców, to mieliśmy popularyzację piłki nożnej. W dwóch meczach zdobyliśmy jeden punkt, a złożyło się na to wiele przyczyn. Ale ciągle gramy! Pokonajmy Anglików i zobaczymy, co się stanie. Turniej jest trudny. Najgorsze jest to, że strzelamy gola i oddajemy pole przeciwnikowi. To z czegoś wynika, kto grał w piłkę, ten wie. Nam brakuje jakości w tym turnieju. Nie narzekamy, gramy dalej!

Brakowało jakości, ale może było jej więcej niż ze Słowacją?

Brakuje nam zawodników w środku pola, którzy potrafią przyjąć, oddać, wyjść, ograć, wygrać pojedynek - to robi przewagę liczebną i dominację. Ta umiejętność sprawia, że przeciwnik biega za piłką i się męczy w przeciwieństwie do nas, bo my nią gramy. Proces budowania reprezentacji, posiadania dobrych zawodników jest długotrwały. My nie narzekamy, bo Milik i Zieliński to zawodnicy pierwszej reprezentacji. Linetty potwierdził, bo dla mnie był najlepszy po naszej stronie. Mamy też kilku innych.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.


Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Marcin Lepa, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie