Lech i Jagiellonia poznały rywali. Egzotyczne kierunki

Piłka nożna
Lech i Jagiellonia poznały rywali. Egzotyczne kierunki
fot. PAP

Lech Poznań w I rundzie kwalifikacji do Ligi Europy zmierzy się z z macedońskim Pelistrem Bitola. Rywalem Jagiellonii Białystok będzie natomiast gruzińskie Dinamo Batumi.

Pierwsze spotkanie dwumeczu Lecha z Pelistrem odbędzie się 29 czerwca w Poznaniu - rewanż 6 lipca w Macedonii. Jagiellonia w tych samych dniach zagra pierwszy mecz w Białymstoku, a rewanż w Gruzji.

 

Dinamo Batumi w swojej długiej historii (istnieje od 1923 roku) nie zdobyło jeszcze ani jednego mistrzostwa wcześniej ZSRR, dziś niepodlegległej Gruzji. Największy sukces klubu to triumf w krajowym pucharze w 1998 roku. W minionym sezonie klub zajął w lidze trzecie miejsce.

Pelister Bitola jest nieco bardziej utytułowanym klubem - został założony zaraz po II wojnie światowej i w tym czasie zdobył siedem mistrzostw Macedonii. Ostatnie jednak w 1982 roku. W sezonie 2015/16 klub awansował do I ligi, a w minionych rozgrywkach zajął w niej czwarte miejsce. Występ w kwalifikacjach Ligi Europy zapewnił sobie jednak dzięki zwycięstwu w krajowym pucharze.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze