ME w boksie: Awans Polskiego do ćwierćfinału, porażki Słomińskiego i Stawireja

Sporty walki

Mateusz Polski (64 kg) awansował do ćwierćfinału mistrzostw Europy w Charkowie i jednocześnie zdobył kwalifikację na mistrzostwa świata. W 1/8 finału odpadli dwaj inni bokserzy biało-czerwonych: Jakub Słomiński (49 kg) i Aleksander Stawirej (+91 kg).

W poniedziałkowych walkach Polski wygrał na punkty z reprezentantem Niemiec Wladislawem Baryshnikiem, z kolei Słomiński przegrał z Włochem Federico Serrą, a Stawirej z Anglikiem Frazerem Clarkiem.

Zwycięstwo Polskiego, brązowego medalisty Igrzysk Europejskich 2015, oznacza, że jest już w 1/4 finału ME (jedna wygrana dzieli go od medalu) i zapewnił sobie prawo startu w MŚ, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Hamburgu.

W wieczornej serii pojedynków ukraińskich zawodów wystąpi jeszcze dwóch polskich pięściarzy: Maciej Jóźwik (52 kg) spotka się z Izraelczykiem Davidem Alaverdianem, a Damian Kiwior (69 kg) z Rumunem Marianem Pitą.

Transmisja mistrzostw Europy w boksie od 21 czerwca w Polsacie Sport Fight.