Euro U-21. Jaroszyński: Mecz z Anglią jest dla nas jak finał

Piłka nożna

Po przegranym spotkaniu ze Słowacją i remisie ze Szwecją reprezentacja Polski czeka na mecz z Anglią. "Synowie Albionu" na ten moment prowadzą w naszej grupie z 4 punktami na koncie. Paweł Jaroszyński zapewnia, że do konfrontacji z Wyspiarzami nasi piłkarze podejdą w pełni zmobilizowani i traktują ten mecz jak finał.

Adam Sławiński: Paweł, to jest taki turniej i tak on się ułożył, że teraz każdy mecz w naszej grupie jest jak finał.

Paweł Jaroszyński: Dokładnie. Poprzednie mecze ułożyły się w ten sposób, że każdy ma szansę wyjść z grupy i my też tę szansę spróbujemy wykorzystać.

Euro U-21 to taki turniej, że gra się co dwa dni. Jak ty się czujesz w tej chwili?

Czuję się dobrze, mamy na tyle możliwości do regeneracji odpoczynku pomiędzy meczami nawet w tak krótkim czasie, że jesteśmy na dobrym etapie przygotowania. Jutro rozgrywamy trzeci mecz w grupie i mam nadzieję, że będzie on zwycięski.

Słyszałeś wypowiedź Marka Koźmińskiego?

Jaką?

Na twój temat.

Nie, nie słyszałem.

Powiedział, że to jest dla ciebie bardzo ważny turniej, bo możesz pokazać, jakim jesteś tak naprawdę zawodnikiem i czy stać cię na coś więcej niż Cracovia. Jak ty się do tego odniesiesz?

W pełni się z tym zgadzam. To jest szansa nie tylko dla mnie, ale również dla innych zawodników szansa na lepsze jutro. Rozgrywając dobre spotkania i dobry turniej możemy pokazać się ze swojej jak najlepszej strony i zachwycić nie tylko skautów i obserwatorów z Polski, ale również z Europy.
 
To na koniec – matematyka ma być naszym przyjacielem, więc procentowo – jak oceniasz nasze szanse na wyjście z grupy?

Może nie będę oceniał procentowo i matematycznie, ale jestem mocno podbudowany naszą postawą z ostatniego meczu, walczymy do końca, nie poddajemy się. Jutro mamy ostatni mecz w grupie i zrobimy wszystko, żeby grać dalej w turnieju.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

KB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze