El Clasico: FC Barcelona sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii. Gol i asysta Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski wywalczył pierwsze trofeum w barwach Barcelony. "Duma Katalonii" w świetnym stylu pokonała Real Madryt 3:1 i zdobyła Superpuchar Hiszpanii. Kapitan reprezentacji Polski zaliczył asystę i trafił do siatki.

Już w pierwszej połowie Blaugrana udowodniła, że tego dnia jest drużyną wyraźnie lepszą. Podopieczni Xaviego Hernandeza wyszli na prowadzenie w 34. minucie gry. Podanie Lewandowskiego wykorzystał Gavi. Pomocnik Barcelony wyszedł na wolne pole i pewnie pokonał Thibault Courtois.

Tuż przed przerwą było już 2:0. Tym razem Lewandowski i Gavi zamienili się rolami. Hiszpan popędził lewym skrzydłem i zagrał piłkę w pole karne do nabiegającego Polaka. 34-latek z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki. Do przerwy Barcelona utrzymała dwubramkowe prowadzenie. Warto wspomnieć, że w pierwszej części spotkania "Królewscy" oddali tylko jeden strzał i było to uderzenie niecelne.

Wydawało się, że po zmianie stron Real ruszy do odrabiania strat. Zespół Carlo Ancelottiego nie miał jednak sposobu na przedarcie się przez obronę "Dumy Katalonii". W 51. minucie meczu mogło być 3:0, ale doskonałą szansę na gola zmarnował Ousmane Dembele.

W końcu jednak Barcelona dopięła swego i zdobyła trzecią bramkę. Ponownie asystował Gavi, a akcję wykończył Pedri. Sędzia jeszcze sprawdzał, czy 21-latek nie znalazł się pozycji spalonej. Ostatecznie trafienie zostało zaliczone.

Po trzecim golu tempo gry spadło. Barcelona kontrolowała wynik i przebieg meczu. Real szukał gola honorowego, ale w atakach "Królewskich" brakowało pomysłu. Finalnie jednak w jednej z ostatnich akcji meczu jedynego gola dla ekipy z Madrytu zdobył Karim Benzema. Barcelona wygrała 3:1 i wywalczyła 14. Superpuchar Hiszpanii w tym sezonie.

Real Madryt - FC Barcelona 1:3 (0:2)

Bramki: Karim Benzema 90+3 - Gavi 33, Robert Lewandowski 45, Pedri 69