McGregor może użyć jednego ruchu z MMA w walce Mayweatherem!

Sporty walki
McGregor może użyć jednego ruchu z MMA w walce Mayweatherem!
fot. youtube.com

Hitowa walka Conora McGregora (0-0) - mistrza UFC wagi lekkiej - z Floydem Mayweatherem (49-0, 26 KO) odbędzie się w formule bokserskiej. Irlandczyk nie będzie mógł więc korzystać z łokci, nie będzie mógł sprowadzać rywala do parteru, lecz jeden ruch z MMA będzie legalny! Czy to mu pomoże?

Po wielu miesiącach i żmudnych negocjacjach obozy obu zawodników w końcu doszły do porozumienia. Walka gwiazdy boksu z gwiazdą MMA odbędzie się 26 sierpnia w Las Vegas, a Mayweather i McGregor z pewnością zarobią fortunę. Jeśli Amerykanin wygra, to zapisze na koncie 50. zwycięstwo i pobije rekord Rocky'ego Marciano. Irlandczyk zapowiada jednak sprawienie sensacji.

McGregor w świecie MMA uchodzi za jednego z najlepszych stójkowiczów, więc w tym widzi swoje szanse. Tutaj pojawia się jednak problem, bo w ringu bokserskim nie będzie mógł używać łokci czy też kopnięć. Gdyby to zrobił, zostałby ukarany gigantyczną karą finansową. No i oczywiście natychmiastowo zostałby zdyskwalifikowany. Taki biznesmen jak on nie może sobie na to nie pozwolić.

Jak się jednak okazuje jeden ruch z MMA będzie legalny! - Rozmawiałem z kilkoma osobami. Wydaje mi się, że superman punch będzie zgodny z przepisami. Back fist prawdopodobnie nie - powiedział Stephen Espinoza z Showtime.

Jak wykonać to uderzenie? Tutaj podpowiedź:

 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze