Hass z "dziką kartą" zagra w Wimbledonie

Niemiec Tommy Haas w ostatnim roku kariery otrzymał od organizatorów tenisowego turnieju wielkoszlemowego w Wimbledonie "dziką kartę". Turniej na trawiastych kortach rozpocznie się 3 lipca.

Sklasyfikowany na 252.miejscu światowego rankingu (awans w ostatnich dniach o 50 miejsc) 39-letni Haas zamierza w tym roku zakończyć czynne uprawianie tenisa.

W ostatnich dniach Haas pokonał w turnieju z cyklu ATP Tour w Stuttgarcie rozstawionego z jedynką Szwajcara Rogera Federera 2:6, 7:6 (10-8), 6:4 i przegrał w meczu ćwierćfinałowym z rodakiem Mischą Zverevem 4:6, 4:6.

W ćwierćfinale gry podwójnej Haas i Florian Mayer oddali walkowerem mecz Marcinowi Matkowskiemu i Białorusinowi Maksowi Mirnemu.

Haas, posiadający także obywatelstwo amerykańskie, jest srebrnym medalistą olimpijskim z Sydney 2000, gdzie w finale uległ Rosjaninowi Jewgienijowi Kafielnikowowi.

W karierze wygrał 15 turniejów rangi ATP World Tour oraz grał w trzynastu finałach. W rankingu światowym najwyżej sklasyfikowany był 13 maja 2002 roku zajmując drugą lokatę.