Euro U-21. Ruben Neves: Formuła turnieju jest bardzo trudna

Piłka nożna

Formuła tego turnieju jest bardzo trudna. Tym razem to my padliśmy jej ofiarą. Wiedzieliśmy, że jedno potknięcie może nas bardzo dużo kosztować. Nam przytrafiło się ono w meczu z Hiszpanią. Chociaż i tak zagraliśmy z nimi dobry mecz - powiedział Portugalczyk, Ruben Neves.

Szymon Rojek: Ruben Neves - smutny, rozczarowany. Było blisko wyniku 5:2 i awansu do półfinału.

Ruben Neves: Było blisko, ale niestety nie udało się nam strzelić tej jednej bramki więcej. Zabrakło odrobiny szczęścia. Możemy być jednak zadowoleni z tego co pokazaliśmy przez cały turniej. Godnie reprezentowaliśmy nasz kraj.

Dla was to był dziwny turniej. Graliście bardzo dobrze, strzelaliście dużo bramek, a i tak nie udało wam się osiągnąć wymarzonego celu.

Formuła tego turnieju jest bardzo trudna. Tym razem to my padliśmy jej ofiarą. Wiedzieliśmy, że jedno potknięcie może nas bardzo dużo kosztować. Nam przytrafiło się ono w meczu z Hiszpanią. Chociaż i tak zagraliśmy z nimi dobry mecz. Dzisiaj zabrakło trochę szczęścia. Nasi rywale zdobyli dwie bramki z dwóch sytuacji. Nam zabrakło takiej skuteczności.

Decydujący był dzisiejszy mecz czy może tej jednej bramki zabrakło w meczu z Serbią lub Hiszpanią?

Zadecydowały wszystkie trzy mecze. Zabrakło jednego gola i nie ma sensu się zastanawiać w którym meczu. Możemy być zadowoleni ze stylu gry, ale bardzo smutnie, bo nie udało się wywalczyć awansu.

Tak na pocieszenie - może Portugalia zdobędzie tego lata Puchar Konfederacji?

Wierzę, że tak będzie. Trzymamy za to kciuki.

Szymon Rojek, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie