Afera dopingowa w Rosji! 23 piłkarzy reprezentacji podejrzanych

Piłka nożna
Afera dopingowa w Rosji! 23 piłkarzy reprezentacji podejrzanych
fot. PAP

Kolejny skandal dopingowy w Rosji. Ponad 1000 sportowców z tego kraju jest podejrzanych o stosowanie zakazanych środków. Wśród nich znajduje się cała 23-osobowa kadra piłkarska, która grała na mistrzostwach świata w Brazylii.

Mimo, że Rosjanie zorganizują przyszłoroczne mistrzostwa świata, to można śmiało powiedzieć, że ich futbol przeżywa kryzys. Słaba postawa w Pucharze Konfederacji, porażki w meczach towarzyskich spowodowały, że zespół byłego trenera Legii Warszawa, Stanisława Czerczesowa znalazł się w ogniu krytyki.

 

Co gorsza postawa drużyny na boisku to najmniejsze zmartwienie władz tamtejszego związku. W niedzielę ”The Mail Sunday” opublikował kolejną aferę dopingową w największym kraju świata. Dziennikarze ustalili, że zamieszanych może być nawet tysiąc sportowców, w tym 23 piłkarzy, którzy brali udział w mundialu w Brazylii przed trzema laty.

 

Jak podaje niedzielne wydanie ”Daily Mail” wielu sportowców rosyjskich jest chronionych przed testami antydopingowymi. Według brytyjskich dziennikarzy zawodnicy z 30 dyscyplin mogą być zamieszani. Najwięcej, bo aż 203 podejrzanych wywodzi się z lekkoatletyki, ale również sporty jak pływanie czy też podnoszenie ciężarów mają wielu ”przedstawicieli”.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze