Mistrzostwa krajowe w kolarstwie: Sagan ponownie przegrał z bratem

Juraj Sagan został mistrzem Słowacji w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego, wyprzedzając swego brata, dwukrotnego mistrza świata Petera. Juraj po raz drugi z rzędu sięgnął po tytuł, poprzednio pięciokrotnie - od 2011 do 2015 - triumfował Peter.

W mistrzostwach Hiszpanii triumfował Jesus Harada, wyprzedzając na mecie o pięć sekund faworyta Alejandro Valverde.

Trzykrotny mistrz Niemiec, przygotowujący się do Tour de France Andre Greipel zajął w tym roku dalekie miejsce. Tytuł zdobył Marcus Burghardt, wyprzedzając na finiszu współtowarzysza udanej ucieczki, kolegę z drużyny Bora-hansgrohe Emanuela Buchmanna.

Drużyna Rafała Majki - Bora-hansgrohe będzie miała w swych szeregach aż trzech mistrzów krajowych. Są to Austriak Gregor Muehlberger, Niemiec Marcus Burghardt i Słowak Juraj Sagan. Na "kolorowo" - w koszulce z tęczowym pasem mistrza świata - będzie dodatkowo występować drugi z braci Saganów, Peter.

Samego Majki nie ujrzymy przez najbliższy roku w koszulce z orłem, bowiem trykot ten stracił w niedzielę na rzecz Adriana Kurka z CCC Sprandi Polkowice.