Piechota mistrzem Cage Warriors! Ekspresowo ubił rywala (WIDEO)

Sporty walki
Piechota mistrzem Cage Warriors! Ekspresowo ubił rywala (WIDEO)
fot. Twitter/UFC

Oskar Piechota (9-0-1, 4 KO, 5 SUB) z wielkmi nadziejami udał się do Bournemouth na walkę z Jasonem Radcliffe'em (11-3, 7 KO, 4 SUB) o pas wagi średniej Cage Warriors. Polak w 32. sekundy rozbił rywala, zostając nowym mistrzem organizacji.

"Imadło" to jeden z najlepszych polskich średnich, który ma sporą szansę na angaż w UFC. By jednak trafić do najlepszej organizacji MMA na świecie musiał pokazać się z dobrej strony w walce wieczoru i to udało mu się w stu procentach. Zaczęło się jednak od agresji Radcliffe'a, który starał się zamknąć go na siatce. Szachy trwały, ale minęło pół minuty i Anglik zdecydował się na tak. To nie był dobry pomysł, gdyż Piechota błyskawicznie skontrował go lewym sierpowym na ucho, po którym rywal padł na deski. Tam Polak tylko dopełnił formalności.

To był świetny występ Polaka, który tylko potwierdził, że ma przed sobą wielkie walki.

Cage Warriors to brytyjska organizacja założona w 2002 roku, która nabrała rozpędu w 2010 roku. W tym czasie przewinęło się tam mnóstwo znakomitych zawodników - wystarczy powiedzieć, że bili się tam m.in. aktualni mistrzowie UFC - Michael Bisping (30-7, 16 KO, 4 SUB), Conor McGregor (21-3, 18 KO, 1 SUB) czy nasza Joanna Jędrzejczyk (14-0, 4 KO, 1 SUB). Inni Polacy walczący dla Cage Warriors to m.in. Mateusz Gamrot (13-0, 4 KO, 3 SUB) czy Antoni Chmielewski (32-16, 5 KO, 18 SUB). Jedynym polskim mistrzem do tej pory był Adrian Degórski (4-5, 2 KO, 2 SUB).

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie