ATP w Antalyi: Majchrzak odpadł w pierwszej rundzie

Kamil Majchrzak przegrał z Włochem Andreasem Seppim 2:6, 6:7 (1-7) w pierwszej rundzie turnieju ATP World Tour na kortach trawiastych w Antalyi. 21-letni tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego po raz pierwszy w karierze wystąpił w głównej drabince imprezy tej rangi.

W pierwszym secie Majchrzak od stanu 1:1 stracił cztery gemy z rzędu i nie był w stanie zagrozić starszemu o 12 lat i faworyzowanemu rywalowi. W drugim długo toczył wyrównaną walkę, ale w tie-breaku już gładko zwyciężył Seppi.

Spotkanie trwało godzinę i 15 minut. Była to pierwsza konfrontacja 279. w rankingu ATP Polaka ze 102. w tym zestawieniu Włochem.

Majchrzak do głównej drabinki tureckiego turnieju (pula nagród 439 tys. dol.) dostał się z eliminacji. Wcześniej rywalizował tylko w imprezach niższej rangi - ITF i challengerach ATP. Nigdy wcześniej nie próbował też swoich sił w kwalifikacjach zawodów ATP World Tour.