Kajak polo to jedna z 31 dyscyplin, w których rywalizować będą uczestnicy tegorocznych World Games. Polska wystawi we Wrocławiu zarówno męski, jak i kobiecy zespół.

 

Tyrowicz do tego sportu trafiła z kajaków klasycznych. "Kiedyś podczas zgrupowania część zawodników pojechała na przedstawienie tej dyscypliny. Wrócili, pokazali nam czym to się je i... od razu się zakochałam" – wspomniała kajakarka Powiśla Warszawa.

 

Jak przyznała, trzeba nie tylko szybko pływać, ale też manewrować i się przepychać. "Potrzebna jest szybkość, wytrzymałość i siła" – oceniła.

 

Polo w kajakach jest obecne w Polsce od 1996 roku.

 

"Grają dwie drużyny po pięciu zawodników każda. Bramki są dwa metry nad wodą. Kto zdobędzie ich więcej – wygrywa. Bramki zdobywa się przede wszystkim rzucając piłkę ręką, ale można też uderzyć ją wiosłem" – tłumaczył trener kobiecej kadry Dariusz Pilarz.

Wrocławskie zawody będą dla reprezentacji ukoronowaniem trzyletnich przygotowań.

 

"To taka nasza mała olimpiada. Wystartuje siedem najlepszych drużyn świata. W ubiegłorocznych mistrzostwach świata zajęliśmy siódme miejsce. Każde lepsze teraz będzie ogromnym sukcesem" – podsumował szkoleniowiec.

 

World Games potrwają od 20 do 30 lipca.