Legia najlepsza także wśród juniorów

Juniorzy Legii Warszawa obronili zaliczkę z pierwszego meczu w konfrontacji z młodymi piłkarzami Pogoni Szczecin 4:1 i obronili tytuł mistrzów Polski. W rewanżowym spotkaniu finału Centralnej Ligi Juniorów szczecinianie wygrali 2:1.

W ubiegłym tygodniu juniorzy Legii w Ząbkach nie dali szans młodym piłkarzom Pogoni i wygrali 4:1. W rewanżu od początku to szczecinianie przeważali i już w 18. minucie objęli prowadzenie po uderzeniu Rafała Maćkowskiego. Po zdobyciu bramki piłkarze Pogoni ruszyli jeszcze bardziej do ataku, chcąc strzelić kolejne gole, które dałyby im mistrzostwo. Przed przerwą dopięli swego podwyższając prowadzenie za sprawą trafienia Arona Stasiaka.

W drugiej połowie dalej przeważali "Portowcy". Jednak po godzinie spotkania zaczęli tracić siły, co było spowodowane dużą intensywnością ich gry. Wtedy Legioniści przejęli inicjatywę, ale nie byli w stanie odrobić strat. W doliczonym czasie honorowe trafienie z rzutu karnego zaliczył Konrad Handzik.

Piłkarze Legii wygrali Centralną Ligę Juniorów po raz trzeci z rzędu.

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 2:1 (2:0).

Bramki: 1:0 Rafał Maćkowski (18), 2:0 Aron Stasiak (44), 2:1 Konrad Handzlik (90+3-karny).

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań). Widzów: ok 2,5 tys.

Pierwszy mecz 4:1 dla Legii, która została mistrzem Polski.