Jak dotąd Termalica sprowadziła już Bartosza Śpiączkę z Górnika Łęczna, Łukasza Piątka z Zagłębia Lubin oraz Jana Muchę, który występował ostatnio w Slovanie Bratysława. Teraz "PS" informuje, że kolejnym celem "Słoni" jest 34-letni Marcin Robak, który w zeszłym sezonie Ekstraklasy zdobył 18 bramek w 37 meczach i ex aequo z Marco Paixao został królem strzelców Ekstraklasy.

Nie jest tajemnicą, że Robak pozostaje w konflikcie z trenerem Lecha Nenadem Bjelicą i nie ma większych szans na grę. Jego transfer był wlaściwie przesądzony, ale wydawało się, że od przyszłego sezonu będzie reprezentował raczej barwy Śląska Wrocław. Tymczasem w Niecieszy kuszą 34-latka wysokimi zarobkami i wiele wskazuje na to, że to właśnie tam dla "Słoni" Robak będzie zdobywał bramki na jesieni.

Jedno trzeba przyznać, z takim tercetem snajperów, jak Śpiączka-Robak-Gutkovskis, Termalica mogłaby pożądnie namieszać. A do inauguracji nowego sezonu jeszcze trochę zostało. Czy w Niecieczy spełnią w końcu swoje marzenie o pucharach?