Król strzelców Ekstraklasy dołączy do Muchy? Wielkie transfery Termaliki

Piłka nożna
Król strzelców Ekstraklasy dołączy do Muchy? Wielkie transfery Termaliki
fot. PAP

Jak donosi "Przegląd Sportowy", Termalica Bruk-Bet Nieciecza próbuje ściągnąć z Lecha Poznań Marcina Robaka. Król strzelców Ekstraklasy byłby kolejnym wielkim transferem klubu z tej małej, zamieszkałej przez zaledwie 800 osób, wsi w ostatnim czasie. Czy "Słoniom" uda się skompletować skład zdolny do walki o europejskie puchary?

Jak dotąd Termalica sprowadziła już Bartosza Śpiączkę z Górnika Łęczna, Łukasza Piątka z Zagłębia Lubin oraz Jana Muchę, który występował ostatnio w Slovanie Bratysława. Teraz "PS" informuje, że kolejnym celem "Słoni" jest 34-letni Marcin Robak, który w zeszłym sezonie Ekstraklasy zdobył 18 bramek w 37 meczach i ex aequo z Marco Paixao został królem strzelców Ekstraklasy.

Nie jest tajemnicą, że Robak pozostaje w konflikcie z trenerem Lecha Nenadem Bjelicą i nie ma większych szans na grę. Jego transfer był wlaściwie przesądzony, ale wydawało się, że od przyszłego sezonu będzie reprezentował raczej barwy Śląska Wrocław. Tymczasem w Niecieszy kuszą 34-latka wysokimi zarobkami i wiele wskazuje na to, że to właśnie tam dla "Słoni" Robak będzie zdobywał bramki na jesieni.

Jedno trzeba przyznać, z takim tercetem snajperów, jak Śpiączka-Robak-Gutkovskis, Termalica mogłaby pożądnie namieszać. A do inauguracji nowego sezonu jeszcze trochę zostało. Czy w Niecieczy spełnią w końcu swoje marzenie o pucharach?

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze