Na liście startowej gorzowskiego finału nie brakuje rzecz jasna najlepszych polskich żużlowców, którzy na co dzień rywalizują w cyklu Grand Prix. Wedle opinii ekspertów największe szanse na pierwsze miejsce ma Bartosz Zmarzlik oraz Patryk Dudek. Wychowanek gorzowskiej Stali doskonale zna swój domowy owal, a poza tym na krajowym podwórku w tym sezonie nie zawodzi. Jego największym konkurentem może być żużlowiec zza miedzy, a więc z Zielonej Góry. Popularny Duzzers znakomicie spisuje się w walce o Indywidualne Mistrzostwo Świata, gdzie wspólnie z Jasonem Doylem lideruje w klasyfikacji generalnej cyklu. Ponadto 25-latek jest obrońcą tytułu, bowiem wygrał zeszłoroczny turniej IMP w Lesznie.

 

Tradycyjnie w walce o czołowe lokaty będzie liczył się Maciej Janowski, który przecież już raz triumfował na tym torze w walce o prym wśród polskich żużlowców. Miało to miejsce dwa lata temu i z pewnością wychowanek Sparty Wrocław marzy o powtórzeniu tego sukcesu. Czwartym uczestnikiem cyklu Grand Prix, którego nie zabraknie w niedzielnych zmaganiach jest Piotr Pawlicki. Na torze pojawi się także jego starszy brat, Przemysław.

 

Z rywalizacji o złoto nie można skreślać tych najbardziej doświadczonych. Mowa tu przede wszystkim o Jarosławie Hampelu, który znakomicie spisał się ostatnio podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Europy w Toruniu, gdzie jadąc jako dzika karta stanął na najwyższym stopniu podium i teraz postara się kontynuować dobrą passę. O swój czwarty złoty medal IMP powalczy Janusz Kołodziej, który pod tym względem jest najbardziej utytułowanym żużlowcem w stawce.

 

Na koniec warto wspomnieć, że mamy do czynienia z jednodniowymi zawodami, a takowe niosą za sobą spore niespodzianki. Z tego powodu nie możemy z góry zabierać szans na wysoką lokatę pozostałym uczestnikom. Z dobrej strony będą chcieli pokazać się m.in. Grzegorz Zengota, Krzysztof Buczkowski oraz Szymon Woźniak. Z dużą uwagą te zawody powinien oglądać selekcjoner reprezentacji Polski, Marek Cieślak, bowiem już 8 lipca w Lesznie odbędzie się finał Drużynowego Pucharu Świata.

 

Początek rywalizacji o godz. 19:00.

 

Lista startowa:
1. Maciej Janowski
2. Norbert Kościuch
3. Mateusz Szczepaniak
4. Jarosław Hampel
5. Krystian Pieszczek
6. Janusz Kołodziej
7. Krzysztof Buczkowski
8. Tobiasz Musielak
9. Grzegorz Zengota
10. Patryk Dudek
11. Bartosz Zmarzlik
12. Szymon Woźniak
13. Dawid Lampart
14. Piotr Pawlicki
15. Przemysław Pawlicki
16. Daniel Jeleniewski
R1. Kacper Woryna
R2. Kacper Gomólski