Rajd Polski: Kolejne problemy z kibicami

Moto
Rajd Polski: Kolejne problemy z kibicami
fot. PAP

Z ponad 30 minutowym opóźnieniem rozpoczął się drugi sobotni odcinek specjalny 74. Rajdu Polski, ósmej rundy mistrzostw świata. Powodem były problemy związane z kibicami, z których kilkunastu chciało obserwować rajd w niebezpiecznych miejscach.

Nie reagowali na polecenia wydawane przez ludzi odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Trasę tego odcinka przejechała przed startem odpowiedzialna za kwestie bezpieczeństwa w FIA Michele Mouton, która zapowiedziała, że takich sytuacji tolerować nie będzie.

- Kibice w kilku miejscach stali tam, gdzie nie powinni. Trzeba respektować to, co ustalili organizatorzy i korzystać tylko z bezpiecznych stref. Gdy tak będzie nadal, rajdu nie będzie można kontynuować, gdyż bezpieczeństwo jest priorytetem - powiedziała Mouton na mecie odcinka.

Po pewnym czasie kibice zaakceptowali polecenia służb ochrony, odcinek wystartował. Wygrał go Ott Tanak (Ford Fiesta WRC), który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na drugie miejsce spadł lider po piątku Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC), który ma 3,5 s straty do Estończyka. Trzeci jest Fin Jari-Matti Latvala z zespołu Toyoty – strata 3,7 s.

"Przygodę” miał lider mistrzostw świata Francuz Sebastien Ogier (Ford Fiesta WRC). Wypadł z trasy, przodem samochodu uderzył w potężny balot słomy i stracił ponad 30 s do Tanaka.

Ogier po minięciu mety wymienił uszkodzone koło i bez przedniego zderzaka pojechał na start kolejnego odcinka specjalnego.

W Mikołajkach wbrew piątkowej prognozie pogody, w sobotę od rana świeci słońce, temperatura powietrza dochodzi do 18 st. C. Na niebie pojawiają się chmury, ale na razie nie pada.

ŁK, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie